Sony NGP - lista gier, które stanowić mogą o sukcesie konsoli

To czy konsola NGP odniesie sukces czy porażkę, zleży w głównej mierze od ilości i jakości dostępnych na nią gier. Przyjrzeliśmy się potencjalnym tytułom, które mogą stanowić podstawową bazę w momencie wyjścia produktu Sony na rynek.

Kiedy Sony prezentowało następcę PlayStation Portable, pochwaliło się również kilkoma najważniejszymi markami, w które fani będą mieli okazję pograć na nowej konsoli (np. Monster Hunter czy Uncharted). Był to oczywiście standardowy ruch, który zaostrzyć miał apetyt graczy przed premierą nowego urządzenia.

Sony z pewnością nie brakuje w tym względzie potencjału, ale kilka tytułów może się okazać szczególnie ważnych jeśli Next Generation Portable ma mieć dobry start. Gry te z powodzeniem wykorzystywać bowiem mogą kilka ciekawych funkcjonalności nowego urządzenia (jak np. dwa mini-joysticki czy też większa, w porównaniu do PSP, moc konsoli).

God of War

W jaki sposób może wykorzystać NGP: Wyższa moc od PSP, dwa analogowe mini-joysticki

Sony sklasyfikowało NPG jako prawdziwego potwora jeśli chodzi o rozwiązania graficznye. Najnowsza historia pokazuje, że jeśli chcesz się czymś popisać, to wypuszczasz na rynek kolejną odsłonę gry God of War.

Chain of Olympus oraz Ghost of Sparta są wśród najlepiej wyglądających gier na PSP. Walka i animacje coraz bardziej kreatywnego Kratosa na pewno będą wyglądać zdecydowanie lepiej na niesamowitym ekranie NGP. Jako produkt flagowy, God of War jest tak samo ważny jak Uncharted.

Sony NGP - lista gier, które stanowić mogą o sukcesie konsoli

God of War

NGP oferuje jednak znacznie więcej korzyści niż tylko potężne podzespoły. Podwójny kontroler oznacza, że twórcy God of War na konsolę PSP, programiści z firmy Ready At Dawn, nie będą już dłużej musieli odwoływać się do przycisku R1 jako zastępstwa dla prawej gałki analogowej. Jest to z pewnością świetną informacją dla wszystkich użytkowników konsoli przenośnych. Również funkcje ekranów dotykowych mogłyby zostać wykorzystane w bardziej wymyślnej eksterminacji mieszkańców Olympii.

God of War w wersji na NGP jest więc konieczny - Sony nie może zrezygnować z jednego z bardziej dochodowych tytułów, nawet po zakończeniu trylogii. Im wcześniej produkcja ta ujrzy światło dzienne, tym więcej osiągnie na nowej platformie. Chain of Olympus nie pojawił się na PSP do 2008 roku, długo po premierze Nintendo DS, co z pewnością nie było najlepszym posunięciem ze strony Sony.

Monster Hunter

W jaki sposób może wykorzystać NGP: Bezprzewodowa łączność 3G

Sony NGP - lista gier, które stanowić mogą o sukcesie konsoli

Monster Hunter

PSP nie jest zbyt popularne w Ameryce Północnej, jednak przeżywa coś w rodzaju późnego renesansu w Japonii. Sony powinno podziękować twórcom gry Monster Hunter za sukces swojej platformy na Wschodzie. Marka ta może okazać się równie dobrym wsparciem dla NGP.

Monster Hunter nie był do tej pory popularny na Zachodzie, ale dzięki NGP może się to zmienić. Dodanie komunikacji bezprzewodowej w systemie 3G umożliwi granie w Monster Hunter w każdym miejscu i o każdej porze. To prawdziwy skarb dla krajów, gdzie ludzie raczej nie decydują się na granie na przenośnej konsoli w domu, ale z chęcią zapolują na potwory podczas np. podróży do pracy.

Popularność Monster Hunter w Japonii nadal nie słabnie. Najnowsze dane pokazują, że jest to najszybciej sprzedający się tytuł ze stajni Capcom w historii. Sony nie może więc marnować czasu przy przenoszeniu go na NGP. Konwersja może nie wzbudzić nagłej fali zainteresowania na Zachodzie, ale właściwy Monster Hunter przeznaczony tylko dla konsolki NGP, może się okazać prawdziwym przełomem.