Sony: "No, niby obiecywaliśmy..."

Kiedy Microsoft nie nadążał z dostawą konsol Xbox 360, szefowie Sony nie wahali się z publiczną krytyką swego konkurenta. Obiecywali też, że z PlayStation 3 sytuacja na pewno się nie powtórzy. Wygląda na to, że rzeczywistość zmusiła ich do uaktualnienia planów.

Jak donosi serwis X-bit labs, koncern, owszem, planuje wprowadzenie na rynek 6 milionów konsol, ale do końca marca 2007 roku. Dopiero w marcu też - a nie przed świętami, jak wcześniej obiecywano - ma się odbyć europejska premiera urządzenia. Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych i Japonii będą mogli kupić PS3 już w listopadzie br.

Powodem opóźnienia jest brak niebieskiej diody wykorzystywanej w laserze Blu-ray.

To jednak nie koniec - całkowity koszt sprzętu wchodzącego w skład konsoli to ok. 900 dolarów, a - jak szacują specjaliści - urządzenie będzie sprzedawane po 499 i 599 dolarów (porównaj: "Xbox 360 - konsola, która się nie opłaca?").

Może się zatem okazać, że największym zwycięzcą pojedynku "Xbox 360 kontra PlayStation 3" będzie rozwijana po cichu niemal do końca wakacji, tańsza od swych konkurentów konsola... Nintendo Wii.