Sony PSP 2 (NGP) zaprezentowane! (wideo)

Sony zaprezentowało następcę konsoli PSP. Urządzenie nazywane tymczasowo NGP (Next Generation Portable) będzie czymś więcej niż tylko przenośną konsolą. PSP 2 otrzyma m.in. GPS, ekran OLED oraz nowy system przycisków.

Sony na specjalnym pokazie w Japonii zaprezentowało następcę konsoli PlayStation Portable. Urządzenie na razie nazywane jest NGP (Next Generation Portable), jednak spekuluje się, że japońska firma wypuści je pod już teraz używaną nazwą PSP 2.

Nowe PSP posiada duży, 5-calowy ekran OLED pracujący w rozdzielczości 960x544 pikseli. Przenośną konsolę wyposażono w łączność WiFi, 3G oraz antenę GPS. PSP 2 posiada także dwie kamery i mikrofon, widoczne na materiale wideo zaprezentowanym poniżej.

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [27.09.2021]

W nowym urządzeniu nastąpiły rewolucyjne zmiany jeśli chodzi o nawigację. Prócz standardowych przycisków znanych z obecnej już na rynku przenośnej konsoli Sony, PSP 2 otrzyma także touchpady umieszczone zarówno z przodu, jak i z tyłu obudowy oraz dwa analogowe joysticki, których bardzo domagała się społeczność graczy. Ponadto urządzenie będzie posiadać cyfrowy kompas oraz akcelerometr.

Sony nie zdradziło na razie nawet orientacyjnej ceny PSP 2. Nie wiadomo także kiedy nowa konsola pojawi się na rynku. Ma się to stać "jeszcze w tym roku".

Zapraszamy do obejrzenia zamieszczonego poniżej materiału z prezentacji.

Aktualizacja: 27 stycznia 2011 13:51

Zaktualizowaliśmy wiadomość o materiał filmowy z tokijskiej prezentacji.