Sony PSP - koniec z cyfrowymi komiksami

Jeżeli do tej pory korzystałeś z konsoli PSP, jako wygodnego narzędzia do czytania komiksów w wersji cyfrowej, to teraz będziesz musiał znaleźć sobie nowe urządzenie do tego celu.


Sony PSP - koniec z cyfrowymi komiksami

Sony PSP

Sony ma dobra i złą wiadomość dla użytkowników przenośnej konsoli PSP. Może najpierw ta zła.

Nie będzie nowych komiksów na PSP

Grace Chen, szef PlayStation Store, ogłosił na oficjalnym blogu PlayStation, że w tym tygodniu na PSP nastąpi ostatnia aktualizacja komiksów z Digital Comics Store. Chen powiedział też, że Sony pracuje nad wprowadzeniem tej funkcji do innych urządzeń Sony - najprawdopodobniej chodzi o PlayStation Vita, ale szef PlayStation Store nie podał żadnych szczegółów.

Zobacz również:

  • Android 12/Android 12L. Sprawdź, czy twoje urządzenie otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 7.12.2021]

Stare komiksy pozostaną dostępne na PSP

A teraz dobra wiadomość. W Digital Comics Store udostępniono do tej pory ponad 4 tys. komiksów. I wszystkie one będą wciąż dostępne na PSP. Sony wstrzymuje aktualizacje, ale nie zamyka całego sklepu z komiksami.

Sony myśli już o nowych zabawkach?

Szkoda, bo ja myślałem o zakupie PSP właśnie ze względu na możliwość korzystania z dużej bazy komiksów. Trochę nieładnie ze strony japońskiego koncernu, że wstrzymują dopływ nowych komiksów, ale wygląda na to, że Sony myślami jest już przy swoich nowych zabawkach (Vita i PlayStation 4).