Sony PSP: nowe, ciekawe możliwości

Firma Sony oficjalnie zaprezentowała dwa nowe urządzenia przeznaczone do współpracy z przenośną konsolą do gier - Sony PSP (Sony Playstation Portable). Są nimi, zapowiadane parę miesięcy temu - aparat cyfrowy i odbiornik GPS.

PSP-300 to oznaczenie nowego aparatu cyfrowego przeznaczonej do współpracy z konsolą PSP. Wystarczy, że podłączymy go do portu USB, a będziemy mieli możliwość wykonywania zdjęć w rozdzielczości 640 x 480 lub 480 x 272 pikseli (wbudowany sensor o rozdzielczości 1,3 miliona pikseli). Poza swoją podstawową funkcją (wykonywanie zdjęć) urządzenie pozwala również na rejestrowanie sekwencji wideo. Zapisywane są one w rozdzielczości 480 x 272 pikseli z prędkością sięgającą 30 klatek na sekundę. Niestety istnieje pewne ograniczenie czasowe - filmy mogą maksymalnie trwać 15 sekund. Warto też wspomnieć o niewielkich wymiarach (45 x 27 x 16 mm), małej wadze (15 g), trybie macro (7 cm) oraz cyfrowym zoomie.

Sony PSP: nowe, ciekawe możliwości

Złośliwi twierdzą, że to też MID, taki który trafił na półki sklepów już dawno temu - konsola Sony PSP

Drugą nowością jest odbiornik GPS (PSP-290), który mierzy 45 x 41 x 17 mm i waży 16 g. Pozwala on na określenie pozycji z dokładnością do 5 metrów.

Oba urządzenia oraz kompatybilne z nimi oprogramowanie i gry zostaną zaprezentowane na mających się odbyć jeszcze w tym miesiącu targach Tokyo Game Show 2006. PSP-300 trafi do sprzedaży na rynku japońskim 2 listopada w cenie 43 USD, natomiast aby kupić PSP-290 trzeba będzie poczekać do 7 grudnia i uzbierać 51 USD. Niestety nie wiadomo kiedy nowości trafią na połki europejskich sklepów.