Sony PSP unplugged

Przenośna konsola Sony, która po raz pierwszy została pokazana szerokiej publiczności na targach TOKYO GAME SHOW, które się zakończyły 26 września, może mieć problemy z czasem działania bez zewnętrznego zasilania.

Mimo poprzednich obietnic, przedstawiciele Sony nie byli w stanie podać konkretnych informacji, co do zużycia baterii podczas korzystania z nowej konsoli. Potwierdzili jedynie, że wystarczy ona na 2 - 10 godzin w zależności sposobu korzystania z PSP.

Zgodnie z nowymi wytycznymi przekazanymi przez Sony, programiści tworzący gry na PSP muszą się upewnić, czy ich produkty nie przeciążają baterii urządzenia. Projekt wskazówek wysłany do programistów najprawdopodobniej stanie się niebawem zestawem wymagań, i będzie zawierał informacje o nieprzekraczalnym poziomie poboru energii przez konsolę podczas działania gier. Dokumenty przekazane przez Sony nie zawierały dotychczas konkretnych informacji, na temat dopuszczalnego poboru mocy.

Dodatkowe wymagania zapewne skomplikują proces tworzenia gier na tę platformę, oraz wyeliminują niektóre zbyt energochłonne rozwiązania znane z Playstation 2, jak np. strumieniowe korzystanie z dysku.