Sony PSP znowu złamana!

Piraci kolejny raz złamali najnowsze zabezpieczenia przenośnej konsoli Sony, PlayStation Portable. Ostatnie poczynania hakerów znowu umożliwiły użytkownikom pobranie wielu gier z Internetu i wykorzystanie ich na używanych w PSP memory stickach.

Nowa konsola, o której pisaliśmy między innymi w tekście "PSP podbija Amerykę" - dzięki ekranowi w wysokiej, jak na taki sprzęt rozdzielczości, ma możliwości obsługiwania nie tylko gier, ale także filmów. Znalazła się przez to w centrum zainteresowania nie tylko piratów, to oni jednak najbardziej martwią japońskiego producenta. Świadczy o tym fakt, że tuż po wprowadzeniu urządzenia na japoński rynek, Sony musiało aktualizować firmware, w którym piraci odkryli liczne luki. Firma i tym razem zareagowała podobnie, publikując najnowszą wersję oprogramowania - 1.51.

Powyższe wiadomości to kolejna odsłona wojny między Sony i łamiącymi jej intelektualne prawa piratami. Na stronach internetowych takich jak PS2NFO czy PSP Hacker już znaleźć można zapowiedzi rychłego stworzenia technologii, umożliwiających kopiowanie gier zabezpieczonych według nowych standardów.