Sony PSX - europejski debiut

Przedstawiciele koncernu Sony potwierdzili, że jeszcze w tym roku na europejskim rynku dostępne będzie urządzenie o nazwie PSX - czyli połączenie cyfrowego magnetowidu, odtwarzacza i nagrywarki DVD oraz konsoli PlayStation2.

Produkt ten najprawdopodobniej zostanie zaprezentowany na rozpoczynających się w czwartek targach CeBIT - wtedy też podana zostanie oficjalna data europejskiej premiery.

Sony PSX - europejski debiut

PSX

PSX to połączenie cyfrowego magnetowidu, odtwarzacza i nagrywarki DVD oraz konsoli PlayStation2. Urządzenie może również służyć do przeglądania zdjęć, odczytywanych z kart pamięci MemoryStick lub z innych nośników - za pośrednictwem złącza USB 1.1. Nowy produkt Sony ma również złącze Ethernet - pozwala to na podłączenie go do Sieci komputerowej. Oficjalna premiera PSX odbyła się w maju 2003 r.

Zobacz również:

  • Ile trwa dostawa PlayStation 5? Sklepy nam odpowiedziały! (16.03.2023)

W tej chwili w ofercie Sony znaleźć można dwa modele PSX - DESR-5000 (wyposażony w dysk o pojemności 160 GB) oraz DESR-7000 (dysponujący dyskiem 250-GB). Ten pierwszy kosztuje w Japonii ok. 730 USD, zaś drugi - ok. 910 USD. Kontroler do gier do dodatkowy wydatek rzędu 30 USD.