Sony PlayStation 4 kontra Xbox One: pod względem popularności nieporównywalne platformy

Microsoft Xbox One sprzedaje się słabiej od Sony PlayStation 4. Różnice są ogromne.

Spośród najnowszej generacji konsol lepiej przyjęta została konsola Sony PlayStation 4. Wpływ na taki stan rzeczy miała nie tylko cena, oraz dostępność, ale również słabsza wydajność Xbox One przejawiająca się tym, że część tytułów w przypadku sprzętu Sony obsługiwana jest w rozdzielczości 1080p, natomiast sprzęt Microsoftu z nią sobie nie radzi. Graczy odstraszają tez takie "kwiatki" jak brak możliwości wykonywania zrzutów ekranu w Xbox One, która to funkcja ma być ponoć dodana dopiero na początku 2015 roku.

To wszystko przełożyło się na liczbę sprzedanych urządzeń. Potwierdzają to ostatnie sprawozdania finansowe obu firm dotyczące okresu lipiec-wrzesień 2014 roku.

Zobacz również:

  • Surface Pro X - pierwszy model z Windows 11 i ARM
  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [20.09.2021]
  • W Xbox Game Pass wkrótce pojawi się 13 nowych gier. Sprawdź listę

Sony

Sony podaje, że we wspomnianym kwartale sprzedało 3,3 miliona konsol PlayStation 4, natomiast od premiery w listopadzie 2013 roku w sumie 13,5 miliona sztuk. Dodatkowo dowiadujemy się, że nabywców znalazło też 800 tysięcy sztuk PlayStation 3.

Microsoft

Microsoft podał, że sprzedał w tym samym kwartale 2,4 miliona konsol Xbox, bez rozbicia na Xbox 360 i Xbox One.

Patrząc na te wyniki widać wyraźnie, że Microsoft w pojedynku na liczbę sprzedanych konsol nowej generacji przegrywa z kretesem. W pojedynku na sprzedaż konsol bez podziału na generacje również (2,4 miliona sztuk Xboksa 360/One kontra 4,1 miliona sztuk PlayStation 3/4).