Sony PlayStation 4 może obsługiwać rozdzielczość 4K

W Sieci pojawiły się kolejne doniesienia na temat konsoli Sony PlayStation 4. Wynika z nich, że może ona wspierać rozdzielczość Ultra Definition (4K).


Za doniesieniami tymi stoi serwis BGR, który opiera się na "nieznanych źródłach". Informacja ta nie jest jednak pozbawiona podstaw, gdyż jest zgodna z wcześniej przeprowadzanymi przez Sony akcjami mającymi na celu popularyzację technologii pozwalającej na wyświetlanie obrazu w rozdzielczości Ultra Definition, czyli 4K.

Wprowadzenie na rynek konsoli Playstation 4 obsługującej 4K technologii mogłoby pomóc osiągnąć Sony ten cel. Wcześniej udało jej się to przecież z PlayStation 2 (popularyzacja DVD) i PlayStation 3 (popularyzacja Blu-ray).

Zobacz również:

  • PS5 – gdzie kupić tanio konsolę? Kompletna lista sklepów z PlayStation 5 [04.08.2023]

4K - garść informacji

Rozdzielczość 4K jest obecnie zarezerwowana dla niektórych kin oraz telewizji. Zapewnia ona obraz cztery razy bardziej wyraźny od tego, który oferuje standard 1080p. Właściciele sprzętu wspierającego 4K (jest nim np. wprowadzony właśnie do sprzedaży 84-calowy telewizor LG) mają jednak niestety obecnie niewielki dostęp do tego typu treści: w bardzo ograniczonym zakresie oferuje je serwis YouTube; dostępne są również odtwarzacze Blu-ray Sony pozwalające na przeprowadzenie odpowiedniego skalowania (same nośniki Blu-ray nie są w stanie "udźwignąć" takiej rozdzielczości).

PlayStation 4 - oczekiwania

Oczywiście obecnie nic pewnego nie wiadomo na temat następnej konsoli Sony. Oczekuje się jednak, że może ona zaoferować czterordzeniowy procesor 3,2 GHz AMD Fusion APU, 2 GB pamięci RAM oraz kartę graficzną AMD z serii Radeon HD 7900 (800 MHz, 1800 gigaflopsów). Ponadto wieli obserwatorów przewiduje, że zostanie ona zaprezentowana na przyszłorocznych targach E3.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: