Sony PlayStation 4 nadal radzi sobie lepiej niż Xbox One

Sony PlayStation 4 i Microsoft Xbox One to dwie konsole nowe generacji, które rywalizują ze sobą o serca i portfele graczy. Wygląda jednak na to, że japońska firma wygrywa z amerykańskim gigantem, a przewaga PS4 powiększa się z dnia na dzień.

Po kilku miesiącach od premiery obu konsol okazuje się, że taktyka obrana przez japońskie Sony okazała się po prostu skuteczniejsza. Czy to ze względu na bibliotekę gier, czy też dostępność lub cenę, klienci chętniej wybierali do tej pory w sklepach PlayStation. Okazuje się też, że patrząc na prognozy publikowane przez VGChartz, przewaga Sony będzie nadal rosła.

Wedle ostatnich danych datowanych na drugą połowę marca Sony sprzedało już 6,5 miliona swoich konsol, podczas gdy konkurent PlayStation 4 w postaci Xboksa One trafił do 4 milionów nabywców. Różnica jest więc niemal dwukrotna, a jak na razie gigantowi z Redmond nie udaje się odwrócić tego trendu. Nie pomogła w tym nawet premiera Titanfalla, który został wydany ekskluzywnie na konsolę Microsoftu.

Zobacz również:

  • Xbox Series X - gdzie kupić konsolę? Zestawienie najlepszych ofert [21.10.2021]
Sony PlayStation 4 nadal radzi sobie lepiej niż Xbox One

Obie konsole nowej generacji zadebiutowały pod koniec ubiegłego roku. Posiadają one zbliżoną specyfikację, a różni je głównie dostępność na poszczególnych rynkach, oprogramowanie i biblioteka gier. Nie bez znaczenia jest też wynosząca 100 dolarów więcej w przypadku Xboksa One cena.Konsola Microsoftu oferowana jest bowiem z kamerką Kinect w zestawie. W przypadku tańszego PlayStation 4 gadżet umożliwiający granie w gry oparte o ruch gracza przed telewizorem jest opcjonalnym akcesorium.

źródło: bgr.com