Sony PlayStation 4 trafi na wybrane azjatyckie rynki w grudniu

Sony zapowiedziało przesunięcie premiery PlayStation 4 na rodzimym rynku na przyszły rok, ale nie znaczy to, że nową konsolę cieszyć się będą w listopadzie wyłącznie gracze ze Stanów Zjednoczonych oraz Europy. PS4 trafi też w jeszcze w tym roku na wybrane azjatyckie rynki.

Japońskie Sony walczy z Microsoftem o serca i portfele graczy z całego świata. Ponieważ na rodzimym japońskim rynku marka PlayStation cieszy się o wiele większym uznaniem niźli Xbox od Microsoftu, firma podjęła decyzję o opóźnieniu premiery nowej konsoli PS4 w swoim własnym kraju. Jako oficjalny powód wymieniony został brak odpowiednich startowych tytułów dla japońskiego gracza, ale nie trudno sobie wyobrazić, że Sony pewne swojej pozycji w kraju Kwitnącej Wiśni będzie starało się powalczyć na starcie na trudniejszych dla firmy rynkach, amerykańskim i europejskim.

Okazuje się jednak, że kraje azjatyckie nie zostaną w pełni pominięte. USA i Europa mogą i być dziś dla Sony istotniejsze i doczekać się premiery już w listopadzie, ale jeszcze w grudniu PlayStation 4 ma zawitać do Hong Kongu, Malezji, Singapuru, Korei Południowej i na Tajwan. Informuje o tym serwis webproNEWS.com, a wśród startowych tytułów wybranych z myślą o rynku krajów azjatyckich wymieniane są takie gry jak Watch Dogs, Assassin’s Creed IV: Black Flag oraz Minecraft.

Sony PlayStation 4 trafi na wybrane azjatyckie rynki w grudniu

ps4

Japonia czeka na swoją kolej i można sobie tylko wyobrazić rozgoryczenie tamtejszych graczy, którzy w większości do tej pory wybierali produkt krajowej firmy zamiast konkurencyjnego rozwiązania Microsoftu. W ramach “nagrody pocieszenia” otrzymają oni w listopadzie nową wersję konsoli przenośnej PlayStation Vita oraz jej specjalną wersję podłączaną do telewizorów, Vita TV, podczas gdy reszta świata będzie musiała poczekać na te produkty nieco dłużej.

Zobacz również:

  • Oszuści zarobili już krocie na sprzedaży PS5 i Xbox Series X [Aktualizacja 30.11.2021]

źródło: webproNEWS.com