Sony: "PlayStation 5 koncentruje się na mocnych, opartych na narracji grach dla jednego gracza”

Włodarze Sony nie ukrywają, że podczas dziewiątej generacji zamierzają więcej eksperymentować. Na szczęście, priorytetem firmy wciąż pozostaje konsola PlayStation 5 i jej tytuły ekskluzywne.

Hermen Hulst - szef PlayStation Worldwide Studios, udzielił ostatnio wywiadu, w którym zapewnił, że jego firma jest w pełni skupiona na dedykowanym sprzęcie oraz grach na niego przeznaczonych. Sony, w nadchodzącej generacji, dalej zamierza skupiać się na dostarczaniu znakomitych gier przeznaczonych dla jednego gracza. Śmiało możemy zatem założyć, że PlayStation 5 przyniesie nam godnych następców: God of War, Bloodborne, Spider-Man czy Days Gone.

Jesteśmy przywiązani do dedykowanego sprzętu, tak jak byliśmy wcześniej. Nadal będziemy to robić. Jesteśmy oddani tworzeniu wysokiej jakości tytułów na wyłączność, w tym do mocnych, narracyjnych gier dla jednego gracza. - Hermen Hulst - szef PlayStation Worldwide Studios

Zobacz również:

  • Wszystko, co powinieneś wiedzieć o eFootball (PES 2022)
  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [02.08.2021]

Z całą pewnością wypowiedź Hulsta jest powiązana z zamieszeniem, wywołanym przez PC-tową premierę gry Horizon Zero Dawn. Przypomnijmy, że niespełna dwa dni temu Sony ogłosiło, że produkcja studia Guerrilla Games, która pierwotnie zadebiutowała na wyłączność konsoli PlayStation 4, trafi niebawem na PC. Najbardziej ortodoksyjni posiadacze konsol japońskiego producenta poczuli się zdradzeni i dali upust swoim negatywnym emocjom w mediach społecznościowych.

Hermen Hulst zdradził również, że Sony, a w szczególności PlayStation Worldwide Studios, zamierza eksperymentować i być bardziej otwartym na innowacje. Oznacza to zatem, że możemy się spodziewać, iż więcej tytułów ekskluzywnych z PlayStation 4 i być może również PlayStation 5, trafiać będzie na PC.

Jednocześnie będziemy bardzo otwarci na eksperymenty, na nowe pomysły. Próbujemy tylko sprawdzić, co działa. Myślę, że to także bardzo ważna część DNA Worldwide Studios. - Hermen Hulst

Horizon Zero Dawn zadebiutuje na PC (Steam) już latem tego roku. Gra będzie dostępna w edycji kompletnej, z dodatkiem The Frozen Wilds.

źródło: gamesradar.com