Sony PlayStation 5 - kontroler DualShock 5 zachowa kompatybilność wsteczną z PS4

Najnowsze informacje przekazane przez PS France donoszą, że nowy pad zachowa kompatybilność z poprzednią wersją konsoli.

Już w tym roku po 7 latach od premiery PlayStation 4 na rynku pojawi się PlayStation 5. Mimo, iż do premiery pozostaje coraz mniej czasu to Sony skrzętnie broni tajemnicy i na temat konsoli oraz pada nadal nie posiadamy żadnych oficjalnych informacji. Sytuacji nie poprawia fakt, że Japończycy nie pojawią się na czerwcowych targach E3 w Las Vegas.

Sony PlayStation 5 - kontroler DualShock 5 zachowa kompatybilność wsteczną z PS4

Źródło: sony.com

Na otarcie łez zaprezentowano oficjalne logo konsoli PlayStation 5, które jest niemalże identyczne, jak logo dla PlayStation 4.

Teraz na stronie PlayStation France zupełnie przypadkowo pojawiły się informacje na temat DualShock 5. Jedna z podstron zawiera szczegółowe porównanie sprzedanych obecnie konsol - PlayStation 4 Pro oraz PlayStation 4 Slim z nieco starszym PlayStation 4 w wersji oryginalnej.

W pewnym miejscu pojawiają się jednak informacje dotyczące pada DualShock 5. Francuska witryna informuje, że nowe urządzenie wskazujące zaoferuje kompatybilność wsteczną z konsolami z rodziny PlayStation 4.

Sony PlayStation 5 - kontroler DualShock 5 zachowa kompatybilność wsteczną z PS4

Źródło: wccftech.com

Ciekawym faktem jest informacja o dacie ostatniej aktualizacji. Witryna PlayStation France informuje, że ostatnia aktualizacja sekcji porównawczej konsol PlayStation 4 odbyła się prawie 3 lata temu 19 stycznia 2017 roku. Wtedy nie posiadaliśmy jeszcze żadnych informacji na temat konsol następnej generacji poza tym, że zadebiutują w okolicach 2020 roku.

Fakt, że kontroler DualShock 5 zaoferuje kompatybilność wsteczną z konsolą PlayStation 4 nie jest niczym zaskakującym. Obecnie sprzedawane pady DualShock 4 dedykowane konsoli PlayStation 4 bez problemu współpracują z PlayStation 3.

Na stronach PlayStation w innych językach nie ma najmniejszej wzmianki na temat nadchodzącej konsoli PlayStation 5. Możliwe, że Francuzi przy okazji aktualizacji witryny omyłkowo umieścili informacje dotyczące PlayStation 5 i kontrolera DualShock 5.

Nie wiemy, czy informacja z witryny PlayStation France jest wiarygodna, ale nie zdziwimy się, gdy okaże się, że DualShock 5 faktycznie współpracować będzie zarówno z PlayStation 4, jak i PlayStation 5.

Źródło: wccftech.com