Sony PlayStation 5 - kontroler DualShock 5 zachowa kompatybilność wsteczną z PS4

Najnowsze informacje przekazane przez PS France donoszą, że nowy pad zachowa kompatybilność z poprzednią wersją konsoli.

Już w tym roku po 7 latach od premiery PlayStation 4 na rynku pojawi się PlayStation 5. Mimo, iż do premiery pozostaje coraz mniej czasu to Sony skrzętnie broni tajemnicy i na temat konsoli oraz pada nadal nie posiadamy żadnych oficjalnych informacji. Sytuacji nie poprawia fakt, że Japończycy nie pojawią się na czerwcowych targach E3 w Las Vegas.

Sony PlayStation 5 - kontroler DualShock 5 zachowa kompatybilność wsteczną z PS4

Źródło: sony.com

Na otarcie łez zaprezentowano oficjalne logo konsoli PlayStation 5, które jest niemalże identyczne, jak logo dla PlayStation 4.

Zobacz również:

Teraz na stronie PlayStation France zupełnie przypadkowo pojawiły się informacje na temat DualShock 5. Jedna z podstron zawiera szczegółowe porównanie sprzedanych obecnie konsol - PlayStation 4 Pro oraz PlayStation 4 Slim z nieco starszym PlayStation 4 w wersji oryginalnej.

W pewnym miejscu pojawiają się jednak informacje dotyczące pada DualShock 5. Francuska witryna informuje, że nowe urządzenie wskazujące zaoferuje kompatybilność wsteczną z konsolami z rodziny PlayStation 4.

Sony PlayStation 5 - kontroler DualShock 5 zachowa kompatybilność wsteczną z PS4

Źródło: wccftech.com

Ciekawym faktem jest informacja o dacie ostatniej aktualizacji. Witryna PlayStation France informuje, że ostatnia aktualizacja sekcji porównawczej konsol PlayStation 4 odbyła się prawie 3 lata temu 19 stycznia 2017 roku. Wtedy nie posiadaliśmy jeszcze żadnych informacji na temat konsol następnej generacji poza tym, że zadebiutują w okolicach 2020 roku.

Fakt, że kontroler DualShock 5 zaoferuje kompatybilność wsteczną z konsolą PlayStation 4 nie jest niczym zaskakującym. Obecnie sprzedawane pady DualShock 4 dedykowane konsoli PlayStation 4 bez problemu współpracują z PlayStation 3.

Na stronach PlayStation w innych językach nie ma najmniejszej wzmianki na temat nadchodzącej konsoli PlayStation 5. Możliwe, że Francuzi przy okazji aktualizacji witryny omyłkowo umieścili informacje dotyczące PlayStation 5 i kontrolera DualShock 5.

Nie wiemy, czy informacja z witryny PlayStation France jest wiarygodna, ale nie zdziwimy się, gdy okaże się, że DualShock 5 faktycznie współpracować będzie zarówno z PlayStation 4, jak i PlayStation 5.

Źródło: wccftech.com