Sony PlayStation Network - powrót usługi opóźniony!

Przedstawiciel japońskiego oddziału Sony, Shuhei Yoshida, zapowiedział, że przywrócenie usługi PlayStation Network nastąpi dopiero 31 maja 2011 roku. Firma nie była świadoma "skali ataku na sieć".


Najnowsze wieści nie ucieszą miłosników PlayStation. Jeszcze w czwartek prezes Sony, Howard Stringer, obiecywał uruchomienie usługi w ciągu kilku najbliższych dni. Dzień później przedstawiciel japońskiego oddziału firmy poinformował o kolejnym poślizgu.

Opóźnienie może mieć coś wspólnego z zeszłotygodniowym atakiem, o którym wspominał serwis CNET. Miał on być odwetem za zbyt wolne poinformowanie użytkowników o wycieku ich osobistych danych, a w tym także numerów kart kredytowych.

Zobacz również:

  • PlayStation 6 ze wstępną datą premiery?! Sony ma już plan na przyszłą generację konsol

Ataki hakerskie na PSN i SOE

Ataki na PSN (PlayStation Network) i SOE (Sony Online Entertainment) należą do największych włamań w historii internetu. Skradziono w nich dane ponad 100 mln klientów. W związku z tym Sony musiało m.in. wypowiedzieć się w Kongresie Stanów Zjednoczonych. Powoli zaczynają także pojawiać się pierwsze pozwy skierowane przeciwko firmie.

Sony sugerowało, że za atakiem stoi grupa Anonymous. Na początku kwietnia hakerzy atakowali już firmę "za karę" (oskarżając ją o cenzurę i łamanie prawa do prywatności). Przedstawiciele grupy odpowiedzieli jednak, że nigdy nie interesowali się kradzieżą takich danych.

Zły rok dla Sony

Dla japońskiej firmy rok 2011 jest szczególnie niepomyślny. Sony borykało się z trzęsieniem ziemi w Japonii, które naruszyło jego fabryki. Potem była jeszcze nieudana premiera nowej wersji MotorStorm i wielki atak hakerski na PlayStation Network.