Sony PlayStation Network rozdaje darmowe gry

Po długiej przerwie w dostępie do usługi Sony PlayStation Network, jej użytkownicy otrzymają cztery darmowe gry. Ma to im zrekompensować długi czas bez możliwości grania online oraz niedogodności, które mogły ich spotkać w wyniku wycieku danych osobowych podczas włamania na serwery Sony.

Promocja dotyczy osób, które zapisały się do serwisu przed 20 kwietnia 2011 roku. Dwie z czterech gier, które można otrzymać za darmo maja być przeznaczone dla PS3, a dwie dla PSP. Oprócz tego, użytkownicy dostaną 100 wirtualnych przedmiotów do wirtualnego świata PlayStation Home.

Użytkownicy otrzymają także 30 dni dostępu do PlayStation Plus z materiałami premium, a ci którzy już opłacali taki dostęp uzyskają 60 darmowy dni dodanych do ich abonamentów. Sony próbuje w ten sposób poprawić swój wizerunek wśród graczy. Ataki hakerów na serwis firmy doprowadziły do wycieku danych ponad 77 mln użytkowników, a samo PSN było niedostępne przez około miesiąca. Serwis nie został jeszcze przywrócony na całym świecie.

Zobacz również:

  • Ile trwa dostawa PlayStation 5? Sklepy nam odpowiedziały! (02.05.2023)

Do samego ataku przyznała się grupa hakerów LulzSec, która podaje, że weszła w posiadania ponad 1 mln adresów e-mail i haseł użytkowników PSN. Ataki są odwetem za działania jakie Sony podjęło przeciwko osobom, które znakowały swoje konsole PlayStation 3, tak by działało na nich nieautoryzowane oprogramowanie.

Promocja potrwa do 4 lipca i w tym czasie można zgłaszać się po swoje darmowe gry oraz inne materiały oferowane przez firmę Sony.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: