Sony PlayStation - kolejne rendery pada DualShock 5

Pad dedykowany przyszłej generacji konsoli PlayStation może zaoferować regulowane uchwyty z tyłu.

W ostatnim czasie o Sony PlayStation 5 staje się coraz głośniej. Producent oficjalnie potwierdził, że konsola jest w fazie rozwoju, co znacząco podsyciło atmosferę w sieci. Oczekiwania są spore, ponieważ po sześciu latach niemalże równocześnie w sklepach pojawi się Xbox Series X oraz PlayStation 5.

Sony PlayStation - kolejne rendery pada DualShock 5

Źródło: nl.letsgodigital.org

Pisaliśmy już, że kontroler dołączany do konsoli PlayStation 5 będzie bardzo podobny do DualShock'a 4 z PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro. Sony od lat stosuje bardzo podobnego pada z niemalże identyczną konstrukcją, dzięki czemu przesiadka na nową konsolę jest prosta i przyjemna.

20 czerwca 2019 roku Sony Interactive Entertainment złożyło w Japonii wniosek o patent na urządzenie wejściowe. Został on zatwierdzony 26 grudnia 2019 roku i wprowadzony do bazy danych WIPO (World Intellectual Property Organization).

Japończycy zgłosili patent na kontroler do gier z czterema dodatkowymi przyciskami na spodzie. Dwa z nich są ruchome. Dzięki temu użytkownicy będą w stanie lepiej dopasować kontroler do własnych potrzeb. Dodatkowo przyciski te mogą przydać się podczas grania w bardziej zaawansowane gry z dużą ilością interakcji.

Sony PlayStation - kolejne rendery pada DualShock 5

Źródło: nl.letsgodigital.org

Sam wygląd kontrolera jest bardzo podobny do DualShock 4. Rozmieszenie przycisków, joysticków i wyzwalaczy jest identyczne. Największą zmianą, która rzuca się w oczy jest brak przycisku PlayStation na froncie.

Najbardziej interesujący jest tył urządzenia, gdzie znalazło się miejsce dla czterech dodatkowych przycisków. Przypominają one nieco wprowadzony ostatnio Back Button Attachment, który pozwala przypisać do dwóch programowanych przycisków aż 16 różnych opcji. Możliwe, że DualShock 5 zaoferuje podobne rozwiązanie, które zostanie wbudowane bezpośrednio w pada.

Sony PlayStation - kolejne rendery pada DualShock 5

Źródło: nl.letsgodigital.org

Dodatkowo informacje wskazują, że mały przycisk zostanie wyposażony w czujnik położenia, dzięki czemu kontroler wiedział będzie, czy przycisk został wciśnięty całkowicie, czy tylko częściowo.

Zgłoszony patent jest patentem użytkowym, który wyjaśnia sposób funkcjonowania rozwiązania. Nie jest to patent na wzór, który zapewniłby, że nowe rozwiązanie znajdzie się finalnej wersji DualShock 5. Możliwe, że Sony przygotuje dwie wersje pada - dla PlayStation 5 oraz PlayStation 5 Pro.

Źródło: nl.letsgodigital.org