Sony Playstation 3 - Blu-ray w wersji 2.0

Jeszcze w tym miesiącu użytkownicy konsoli Playstation 3 będą mogli skorzystać z nowego firmware w wersji 2.20. Dzięki niemu ich sprzęt będzie zgodny ze specyfikacją Blu-ray Disc (BD) w wersji Profile 2.0.

Dzięki uaktualnieniu oprogramowania użytkownicy konsoli Sony Playstation 3 będą mieli możliwość dostępu do nowych funkcji takich jak np. możliwość pobierania dodatków do filmów Blu-ray w postaci plików wideo, dzwonków czy też gier. Warto zaznaczyć, że pierwsze filmy wspierające BD 2.0 pojawią się na rynku w przyszłym miesiącu - będą to "Walk Hard: The Dewey Cox Story" i "The 6th Day". Dodatkowo nowy firmware pozwoli na kopiowanie zdjęć i muzyki na przenośną konsolę PSP (PlayStation Portable).

W informacji prasowej wspomina się również o następujących ulepszeniach:

- Funkcja "Resume play", która pozwala na wznowienie odtwarzania filmu Blu-ray lub DVD od miejsca, w którym został zatrzymany (nawet jeśli w międzyczasie wyjęto na chwilę płytę z napędu)

- "Audio Output Device", czyli nowa funkcja Remote Play zapewniająca możliwość sterowania za pomocą PSP odtwarzaną na PS3 muzyką

- Ulepszona przeglądarka internetowa: szybsze działanie, kliknięcie na plik wideo uruchomi jego streaming

- Obsługa plików DivX/WMV o wielkości ponad 2 GB

- "Mosquito Noise Reduction", czyli dodatkowe ustawienie w panelu kontrolnym poprawiające odtwarzanie filmów.

Firmware 2.20 powinno być dostępne jeszcze w tym miesiącu. Więcej informacji: Playstation.com


Zobacz również