Sony: "Produkcja gier na PlayStation 5 przebiega zgodnie z planem, premiera konsoli niezagrożona"

Sony oświadczyło, że pandemia koronawirusa nie hamuje rozwoju gier na wyłączność PlayStation 5, a sama premiera konsoli odbędzie się zgodnie z planem - podczas okresu świątecznego 2020.

Japoński producent jest ostatnio wyjątkowo aktywny. Praktycznie każdego dnia przedstawiciele Sony dzielą się z nami nowymi informacjami na temat PlayStation 5. Zaledwie wczoraj ujawniono nową markę, która zrzeszać będzie wszystkie produkcje tworzone przez wewnętrzne studia producenta - PlayStation Studios, a już dzisiaj mamy kolejne wieści.

Podczas prezentacji podsumowującej cały ubiegły rok w wykonaniu marki PlayStation, Sony ujawniło kilka ciekawych informacji. Na początek, pochwalono się, że na całym świecie sprzedano już ponad 110,4 miliona konsol PlayStation 4, a liczba subskrybentów usługi PlayStation Plus przekroczyła 41,5 miliona. Niestety są też nieco gorsze wieści, w ostatnich 12 miesiącach zauważono wyraźnie gorszą sprzedaż zarówno PS4, jak i gier tworzonych przez wewnętrzne zespoły. Sony nie jest jednak zaniepokojone, bowiem rozumie, że jest to już koniec życia tej generacji.

Całoroczne podsumowanie było również znakomitą okazją, aby zdradzić co nieco na temat przyszłości, a ta wydaje się prezentować niezwykle obiecująco. Sony zdradziło, że wszystko jest na dobrej drodze do premiery PlayStation 5 pod koniec tego roku. Zapewniono również, że obecna sytuacja, wywołana pandemią, nie wpłynęła negatywnie na produkcję gier, które zmierzają na PS5.

Choć wszyscy wyczekują już debiutu konsol dziewiątej generacji, to warto pamiętać, że przed posiadaczami sprzętu od Sony jeszcze dwie wielkie premiery. The Last of Us Part II zadebiutuje już 19 czerwca, a niecały miesiąc później - 17 lipca, na sklepowe półki trafi Ghost of Tshushima.

Zobacz również: Playstation 5 może trafić na sklepowe półki już w październiku

źródło: vg247.com