Sony SLT-A35 z półprzezroczystym lustrem

Firma Sony wprowadziła do swojej oferty nowy aparat cyfrowy noszący oznaczenie SLT-A35. Jest to 16-megapikselowe urządzenie, które wyposażone zostało w technologię Translucent Mirror (SLT).

Sony SLT-A35 to następca modelu SLT-A33, który oczywiście również wykonany został w oparciu o technologię nieruchomego półprzezroczystego lustra (Translucent Mirror Technology). Urządzenie wyposażono w 16,2-megapikselową matrycę Exmor APS HD CMOS oraz tryb filmowy pozwalający na rejestrowanie sekwencji wideo w rozdzielczości 1920 x 1080i (w formacie AVCHD).

Aparat oferuje ponadto możliwość wykonywania zdjęć seryjnych w pełnej rozdzielczości z szybkością 5,5 kl/s (w trybie Tele-zoom High Speed Shooting, przy powiększeniu ok. 1,4x, można osiągnąć prędkość 7 kl/s), czułość ISO 12 800 (w trybie multi-shot NR ISO można osiągnąć wartość 25600) oraz nową funkcję o nazwie Picture Effects, która pozwala na dodanie różnych efektów do wykonywanego zdjęcia (Posterization, Pop Color, Retro Photo, Partial color (R/G/B/Y), High Key, High Contrast Monochrome, Toy Camera).

Niestety firma Sony postanowiła wprowadzić pewną modyfikację, która z pewnością spowoduje, że część osób nie zdecyduje się na kupno nowego aparatu. Chodzi mianowicie o to, że zrezygnowała z wyposażenia go w odchylany i obrotowy wyświetlacz (model SLT-A33 taki posiadał). Przecież taki ekran to ogromnie przydatne rozwiązanie ułatwiające pracę z aparatem. Dzięki niemu można bowiem np. bez problemu wykonywać poprawne zdjęcia "znad głowy".

Nowość powinna się pojawić na półkach sklepowych w sierpniu w cenie 600 dolarów za sam korpus i 700 dolarów w zestawie z obiektywem 18-55 mm.