Sony SmartWatch - zegarek z Androidem już w sprzedaży

Nowy inteligentny zegarek Sony spodoba się fanom smartfonów z Androidem. On również wyposażony jest w system operacyjny firmy Google. Za pomocą Bluetootha łączy się ze smartfonem i pozwala m.in. na odbieranie SMS-ów, e-maili i sprawdzanie serwisów społecznościowych bez wyjmowania telefonu z kieszeni.

Sony SmartWatch

Sony SmartWatch można sparować z większością smartfonów z Androidem (wersja 2.1 lub nowsza). Zegarek ten ma 0,76 cm grubości i ekran dotykowy OLED o przekątnej 1,3 cala. Przypomina nieco szóstą generację iPoda nano. Zegarek ten sprzedawany jest w cenie 150 dolarów. Zaprezentowano go całkiem niedawno na CES 2012.

SmartWatch wibruje i wyświetla powiadomienia o nowych zdarzeniach. Sprzedawany jest z czarnym gumowym paskiem na nadgarstek. Dodatkowe paski w pięciu innych kolorach kosztują po 20 dolarów. Małe urządzenie z Androidem dysponuje także tylną klamrą, która pozwala na przypięcie go do paska lub innej części garderoby.

Sony podaje, że SmartWatch jest kompatybilny ze specjalnymi aplikacjami. Dysponuje odtwarzaczem muzycznym, serwisami społecznościowymi i narzędziami pomagającymi w ćwiczeniach. Japońska firma liczy na to, że deweloperzy napiszą więcej aplikacji kompatybilnych z jej inteligentnym zegarkiem.


Monitoring aktywności

Funkcja odtwarzania muzyki

Powiadomienia o połączeniach przychodzących