Sony Smartband 2 będzie mierzył tętno i współpracował z iPhone'm

Sony zaprezentowało dzisiaj kolejną generację swojej inteligentnej opaski do mierzenia aktywności sportowej. Sony Smartband 2 pod wieloma względami jest znacznie lepszy od Sony Smartband SWR10. Ma nie tylko większe możliwości, ale może się też połączyć ze znacznie większą liczbą urządzeń.

Sony Smartband 2 to kolejna generacja inteligentnej opaski od japońskiego producenta. Jedną z najważniejszych nowości jest wprowadzenie do urządzenia pulsometru. Wśród istotnych nowości warto też wymienić różnokolorowe LED-y oraz wsparcie dla smartfonów działających pod kontrolą jednego z dwóch wiodących mobilnych systemów operacyjnych: Androida lub iOS-a.

Nowa opaska od Sony może połączyć się z iPhone'm

Nowa opaska od Sony może połączyć się z iPhone'm

W przeciwieństwie do pierwszej inteligentnej opaski od Sony Smartband SWR10 z nowego produktu będą mogli skorzystać posiadacze iPhone'a. Sony Smartband 2 będzie współpracował z wszystkimi smartfonami wykorzystującymi system Androida 4.4 KitKat lub nowszy oraz system iOS 8.2 lub nowszy. Dane zapisywane są do aplikacji Sony Lifelog.

Tak jak w przypadku poprzedniego modelu, tak i teraz w kolorowej gumowej opasce znalazło się miejsce na moduł w którym umieszczono wszystkie moduły łączności, czujniki i akumulator. Bardzo ważną nowością jest umieszczenie w urządzeniu pulsometru, a wiele osób ucieszy możliwość automatycznego monitoringu snu.

Sony Smartband 2 będzie dostępny w wielu różnych kolorach

Sony Smartband 2 będzie dostępny w wielu różnych kolorach

W nowej wersji opaski znalazły się różnokolorowe diody służące do informowania o powiadomieniach odebranych przez sparowany z urządzeniem telefon. Dotknięcie opaski pozwala z kolei wydawać komórce proste polecenia, w tym np. kontrolować odtwarzacz muzyczny.