Sony: Stare Playstation 3 nadal dostępne

Producent konsoli Playstation 3 w końcu odpowiedział na liczne zarzuty, jakie pojawiły się pod jego adresem w zeszłym tygodniu. Sony uzupełniło magazyny i dzięki temu stara wersja konsoli z dyskiem o pojemności 60GB jest znowu dostępna.

O sprawie informowaliśmy w zeszłym tygodniu w artykule pt. 'Sony: kończą się zapasy konsoli z dyskiem 60GB'. Teraz japoński gigant w końcu zareagował i uzupełnił zapasy starych konsol. Niestety, maszyny będą do kupienia tylko w sklepach internetowych (takich jak: Sonystyle.com). Bardzo możliwe, że w zwykłej sprzedaży już się nie pojawią. Tak przynajmniej twierdzi przedstawiciel firmy, Dave Karraker.

Obecnie egzemplarzy starych konsol jest tyle, że starczyłoby na pokrycie zamówień składanych w sklepach internetowych, czyli niezbyt wiele.

Karraker podał jeszcze jedną bardzo ważną informację. Tym razem dobrą. Otóż cena nowszej wersji Playstation 3 zostanie zredukowana do $499, czyli o 100 dolarów. Oczywiście stanie się to dopiero gdy zapasy starej wersji całkowicie się wyczerpią.

Kiedy to nastąpi, to jednak pozostaje jedną wielką niewiadomą. Jeśli jeszcze pary razy Sony będzie uzupełniało zapasy które się "skończyły", to gracze będą musieli jeszcze trochę poczekać...