Sony Tablet S z obsługą kontrolera PS3

Niedawno Sony poinformowało, że platforma PlayStation Suite będzie dostępna na większej ilości smartfonów i tabletów. Teraz japońska firma wydała aktualizację oprogramowania dla Sony Tablet S, która umożliwia mu obsługę kontrolerów z PlayStation 3.

Sony Tablet S i kontroler PS3
Za pomocą PlayStation Suite użytkownicy kompatybilnych urządzeń Sony mogą cieszyć się klasycznymi grami z pierwszej konsoli PlayStation. Nie wszystkich jednak zadowala sterowanie przy pomocy ekranu dotykowego i dlatego Sony postanowiło, że wprowadzi oficjalną obsługę kontrolerów znanych z PlayStation 3.

Informacja pojawiła się w serwisie Engadget.com i wynika z niej, że na razie możliwość taką będą mieli tylko mieszkańcy Japonii, którzy posiadają Sony Tablet S. Do połączenia obu urządzeń potrzebny będzie kabel oraz aktualizacja oprogramowania. Po tym procesie kontroler będzie działał bezprzewodowo. Sony Ericsson Xperia Play ma wbudowany kontroler, ale nie wiadomo, czy inne kompatybilne urządzenia otrzymają aktualizację.

Zobacz również:

  • PS5 – gdzie kupić tanio konsolę? Kompletna lista sklepów z PlayStation 5 [05.06.2023]

Już wcześniej użytkownicy znaleźli różne sposoby na podłączenie kontrolerów do tabletów Sony. Wymagają one jednak pewnej wiedzy i nie są pochwalane przez producenta. PlayStation Suite na razie nie oferuje wielu gier, ale wkrótce może się to zmienić, gdy usługa ta zostanie wprowadzona na większej ilości smartfonów i tabletów oraz na konsoli przenośnej PS Vita, która właśnie trafiła do sklepów w Japonii.

Należy tu zauważyć, że Sony jest ostatnio bardziej aktywne na rynku mobilnym, co związane jest z przejęciem przez tę firmę 100 proc. udziałów w spółce Sony Ericsson. Z tego powodu będzie ona teraz bardziej zaangażowana w powstawanie nowych smartfonów i rozwój ich możliwości.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: