Sony, Toshiba i NEC w jednym stały domku?

Japońska gazeta Mainichi Shimbun poinformowała, iż trzy firmy technologiczne z kraju kwitnącej wiśni - Sony, Toshiba oraz NEC - rozpoczną wspólną produkcję w procesie technologicznym 45 nanometrów. Jest to o tyle ciekawe, że dotychczas firmy ostro ze sobą konkurowały. Przedstawiciele korporacji stanowczo zaprzeczyli doniesieniom prasy.

Dziennik Mainichi Shimbun, jeden z najbardziej znanych japońskich tytułów prasowych, twierdzi, że dotychczas ostro walczące ze sobą firmy podpisały porozumienie, na mocy którego miałyby do 2010 roku rozpocząć komercyjną produkcję chipów wykonanych w procesie technologicznych 45 nm. Rewelacji nie potwierdzili przedstawiciele rzekomych sygnatariuszy umowy. Co prawda Toshiba i NEC rzeczywiście rozważają możliwość wspólnej produkcji ale Sony nie uczestniczy w rozmowach.

"Sami wytwarzamy nasze produkty. Jeżeli z jakichś względów nie jesteśmy w stanie obsłużyć całej produkcji, możemy zwrócić się do zewnętrznych dostawców. Nie planujemy wspólnej produkcji z firmami Toshiba i NEC" - powiedział jeden z przedstawicieli firmy Sony.

Można by powiedzieć, że po takich oświadczeniach sprawa jest zamknięta. Pamiętajmy jednak, iż nad 45 nanometrowym procesem wytwarzania chipów wszystkie trzy firmy pracowały razem.

Więcej: Mainichi Shimbun