Sony VAIO Fit 11A: można już zapisywać się na wymianę mogących wywołać pożar akumulatorów

Firma Sony uruchomiła program naprawczy, za pośrednictwem którego wymieni wadliwe akumulatory hybrydowego komputera przenośnego Sony VAIO Fit 11A.

Kilkanaście dni temu firma Sony poinformowała o poważnym problemie, który dotknął około 26 tysięcy egzemplarzy hybrydowego komputera przenośnego VAIO Fit 11 A. Największa ich część sprzedana została w regionie Azji i Pacyfiku. Około 7 000 wadliwych sztuk trafiło do Europy. Mowa tutaj o następujących modelach:

Sony VAIO Fit 11A: można już zapisywać się na wymianę mogących wywołać pożar akumulatorów

Oznaczenia niebezpiecznych komputerów przenośnych Sony

Co się dzieje?

Problem dotyczy wadliwych akumulatorów (konkretnie akumulatorów firmy Panasonic), które mogą się przegrzewać i doprowadzić nawet do zapalenia komputera (podobno firma Sony miała informacje o trzech takich incydentach). Japoński producent poprosił właścicieli wadliwych modeli, aby natychmiast przestali z nich korzystać i odłączyli je od prądu. Obiecał też, że jeszcze w kwietniu uruchomi program naprawczy.

Sony dotrzymuje słowa

Dzisiaj wiemy już, że japońska firma dotrzymała słowa. Poinformowała bowiem właśnie, że rozpoczęła przyjmować rezerwacje na darmową wymianę wadliwych akumulatorów, która zostanie rozpoczęta w połowie maja.

Zobacz również:

  • Windows 11 pozytywnie przyjęty! Za co go chwalimy?
  • PS5 – gdzie kupić konsolę? Kompletna lista sklepów z PlayStation 5 [18.10.2021]