Sony VAIO P: coraz więcej informacji

Już niedługo Sony zaprezentuje pierwszego w swojej ofercie netbooka. Jednak zanim to nastąpi, firma zdaje się umiejętnie budować napięcie przepuszczając do sieci tylko część informacji na temat specyfikacji swojego nowego produktu. Światło dzienne ujrzała właśnie kolejna informacja o tym produkcie.

Przypomnijmy: kilka dni temu w sieci pojawiła się specjalnie przygotowana strona, która informowała o nowym produkcie Sony. Mogliśmy się z niej dowiedzieć m.in., że już na początku stycznia na targach CES (Consumer Electronics Show) Sony zaprezentuje swojego pierwszego netbooka o nazwie VAIO P. Od tego momentu coraz więcej informacji o "P" ujrzało światło dzienne.

Pierwsze oficjalne informacje o VAIO P

Pierwsze oficjalne informacje o VAIO P

Na chwilę obecną wiadomo, że netbook od Sony będzie posiadać panoramiczny ekran o przekątnej 8 cali, który będzie podświetlany diodami LED. Jego rozdzielczość ma być niespotykana jak na tak mały rozmiar i wynosić aż 1600 x 768 pikseli (dostępne obecnie netbooki z ekranami o przekątnej 10,2 cali posiadają z reguły rozdzielczość 1024 x 600 pikseli). Procesor ma być taktowany zegarem o częstotliwości 1,33 GHz, jednak wciąż nie wiadomo czy będzie to procesor Atom spotykany w dostępnych obecnie na rynku netbookach), czy będzie to jeden z dwurdzeniowych procesorów oferowanych przez Intela. Dane będą mogły być zapisane na dysku o pojemności 60 GB lub dysku SSD o pojemności 128 GB.

Tym razem w internecie zamieszczono fotografię prezentującą klawiaturę nowego netbooka Sony.

Klawiatura VAIO P

Klawiatura VAIO P

Mimo iż do premiery urządzenia nie pozostało zbyt wiele czasu, to wciąż nie wiadomo jaki dokładnie procesor będzie się znajdować w jego wnętrzu. Nieznane są również parametry dotyczące wagi urządzenia, czasu pracy na bateriach oraz przewidywanej ceny. Na te informacje będziemy musieli poczekać jeszcze tydzień, do czasu rozpoczęcia targów CES.

VAIO P - netbook mieszczący się w kobiecej torebce?

VAIO P - netbook mieszczący się w kobiecej torebce?

Jedno jest natomiast pewne: podobnie jak w przypadku notebooków, nie powinniśmy się spodziewać, że cena VAIO P będzie choć trochę zbliżona do podobnych urządzeń dostępnych już na rynku.