Sony VAIO TT - notebook dla menedżerów

Ofertę firmy Sony wzbogacił nowy notebook z rodziny VAIO. Produkt oznaczony symbolem VAIO TT jest kierowany przede wszystkim do menedżerów, którzy poszukują wydajnego sprzętu o atrakcyjnej stylistyce.

Atrakcyjna pod względem stylistycznym obudowa została wykonana z włókna węglowego o wysokiej wytrzymałości. Urządzenie, które wraz z baterią waży zaledwie 1,29 kg oddaje do dyspozycji użytkowników panoramiczny ekran LCD o przekątnej 11,1 cala. Matryca X-black, ma boki o proporcjach 16:9 i pracuje w rozdzielczości 1366x768 pikseli. Jej powierzchnia charakteryzuje się podwyższoną odpornością na zarysowania. Warto podkreślić, iż wykorzystuje ona diodowe podświetlanie, co korzystnie przekłada się nad wierność reprodukcji barw. Dzięki czujnikowi natężenia oświetlenia istnieje możliwość dynamicznego korygowania podświetlenia ekranu. Pozwala to nie tylko dostosować obraz do warunków oświetleniowych, ale przyczynia się również do obniżenia poboru energii.

Sony VAIO TT - notebook dla menedżerów

Sony VAIO TT jest wyposażony w 11,1-calowy ekran LCD z diodowym podświetleniem

Konstrukcja komputera została oparta o procesor Intel Core 2 Duo SU9300. Wewnątrz obudowy umieszczono także 4 GB pamięci RAM, dysk twardy o pojemności 160 GB i nagrywarkę DVD. Za generowanie obrazu odpowiedzialny jest układ graficzny Intel GMA 4500MHD. Godny odnotowania jest ponadto system zarządzania akumulatorem, obejmujący funkcje szybkiego ładowania i optymalizacji czasu eksploatacji akumulatora. W efekcie urządzenie może pracować na baterii około 7,5 godziny.

Istotną kwestią w kontekście zastosowań biznesowych jest bezpieczeństwo. Sony VAIO TT oferuje w tym zakresie między innymi biometryczny skaner odcisków palców oraz sprzętowy moduł TPM (Trusted Platform Module). Ochronie podlega także dysk twardy, którego głowice są parkowane w przypadku wykrycia gwałtownych ruchów.

Komputer dostarczany wraz z systemem Windows Vista Business jest dostępny w sprzedaży w cenie około 9000 zł.