Sony VAIO - nowy model to Chromebook

Nowy Sony VAIO ma pracować pod kontrolą Chrome OS. Tym samym zostanie trzecim Chromebookiem dostępnym na rynku. Jeśli zapomnieliście, czym są urządzenia tego typu, to przypominamy, że są małymi laptopami pracującymi w oparciu o przeglądarkowy system Google. Spokojnie można też umieścić je na liście największych klap 2011 roku.

Sony VAIO Chromebook

Chromebooki nie odniosły spodziewanego sukces i doczekały się tylko dwóch modeli wprowadzonych na rynku. Są nimi Acer AC700 i Samsung Series 5. Jak wynika z informacji LaptopReviews.com, niedługo dołączy do nich trzecie urządzenie tego typu, a będzie to nowy laptop Sony VAIO.

Polecamy: Chromebook. Kupiłbyś taki komputer?

Dlaczego Sony zdecydowało się na wydanie małego, niedrogiego laptopa z przeglądarkowym systemem operacyjnym Chrome OS. Trudno powiedzieć, ale być może japońska firma liczy na pobudzenie Chromebooków do życia po zeszłorocznym falstarcie. Obecnie bardziej popularne są ultrabooki.

Co takiego ma Sony VAIO Chromebook, co może zaciekawić kupujących? 11,6-calowy ekran , złącza HDMI, USB, Bluetooth, Wireles-N, mini jack, czytnik kart SD oraz, jak można wnioskować z oznaczenia T25 na obudowie, procesor ARM Nvidia Tegra 250 T25. To na razie wszystkie informacje na temat specyfikacji technicznej.

Zobacz też: Google Chromebook jest skazany na porażkę

Jakie są jego mocne punkty? Jeśli zastosowano w nim procesor ARM to bateria może trzymać w nim dłużej niż we wcześniejszych Chromebookach z procesorami Intelem Atom. Posiada także złącze HDMI, którym nie dysponuje Samsung Series 5. W sprzedaży powinien pojawić się za kilka miesięcy. Dokładna data nie jest znana.

I jak tam wasze zainteresowanie Chromebookami? Jest dla nich jeszcze nadzieja?

_____

Zdjęcie: LaptopReviews.com