Sony VPL-CX6

Niewielki, ale mocny projektor, w którym znajduje się czytnik kart pamięci.


Niewielki, ale mocny projektor, w którym znajduje się czytnik kart pamięci.

Sony całkowicie odświeżyło linię swoich projektorów prezentacyjnych. VPL-CX6 jest jedną z ciekawszych propozycji. Wszystkie nowe modele zewnętrznie różnią się wyłącznie symbolami na przodzie obudowy. Urządzenie ma niewielkie wymiary i waży niewiele ponad 2,7 kg. Wygląda atrakcyjnie i ma perłowo-srebrny kolor. Producent zastosował kilka gadżetów, które mają pomóc w codziennej pracy prezentera. Przede wszystkim po przejściu w stan uśpienia projektor bardzo szybko (20-30 sekund) zostaje schłodzony, a wentylatory przestają hałasować. To szczególnie istotne dla osób często prowadzących prezentacje. W niektórych modelach schłodzenie optyki trwa nawet kilka minut.

Napakowany gadżetami

Sony VPL-CX6

Sony VPL-CX6

Kolejne ciekawe i przydatne funkcje to automatyczna regulacja zniekształceń trapezowych w pionie i mechaniczna nóżka, pozwalająca na podniesienie przodu projektora. Bezpieczeństwo obiektywu zapewnia metalowa zaślepka, która automatycznie odsuwa się w momencie uruchomienia urządzenia. VPL-CX6 wykonano w technologii trzech paneli LCD. Ich rozdzielczość rzeczywista to XGA (1024x768 pikseli). Podczas prezentacji projektor nie musi być połączony z komputerem.

Wystarczy nagrać w pececie materiał prezentacyjny na kartę pamięci MemoryStick, a następnie umieścić ją w czytniku projektora i wyświetlać z niej zapisane informacje.

Jakość obrazu oferowanego przez projektor Sony oceniamy dobrze. Na uwagę zasługuje duża jasność (2000 ANSI lumenów) uzyskiwana przy stosunkowo niskiej wadze urządzenia. Takie cechy obrazu, jak ostrość, kontrast czy naturalność reprodukcji barw oceniliśmy na osiem w dziesięciostopniowej skali.

Podsumowanie

Projektor typowo prezentacyjny

Informacje

Sony Poland, tel. (22) 5202401

http://www.sony.pl

Cena 11 220 zł