Sony Vaio PCG-U1

Jeżeli jesteś niezadowolony z funkcjonalności palmtopa, a notebook jest dla Ciebie za duży, warto się zastanowić nad subnotebookiem.

Jeżeli jesteś niezadowolony z funkcjonalności palmtopa, a notebook jest dla Ciebie za duży, warto się zastanowić nad subnotebookiem.

Sony Vaio jest bardzo mały - 184x139x30 mm i przy 6,4-calowej matrycy obraz wyświetlany jest w rozdzielczości 1024x768. W Vaio zamontowano procesor Transmeta Crusoe taktowany zegarem z częstotliwością 867 MHz oraz 256 MB pamięci RAM. Karta graficzna ATI Mobility Radeon z 8 MB pamięcią pozwala na uruchomienie gier 3D. W Sony znalazł się też dysk o pojemności 20 GB. Niestety, aby korzystać z CD-ROM-u, DVD czy stacji dyskietek, trzeba dokupić zewnętrzne napędy (2850 zł za DVD/CD/RW, 440 zł za FDD). Subnotebook wyposażono w dwa porty USB oraz jeden Fire-Wire. Ten drugi wykorzystywany jest do podłączania zewnętrznych urządzeń. Vaio dysponuje również czytnikiem kart Memory Stick oraz wejściem w standardzie PC-Card. Joystick służący do sterowania kursorem umieszczono z prawej strony obudowy, natomiast przyciski myszy znajdują się po lewej stronie ekranu. Sony Vaio pozwala na płynne odtwarzanie filmów DVD oraz zapisanych w formacie DivX. W notebooku nie ma modemu, co należy uznać za poważne niedociągnięcie. Sony Vaio PCG-U1 to idealne rozwiązanie dla osób zdecydowanych na zakup subnotebooka. Szkoda tylko, że za dość wysoką cenę klient nie otrzymuje w zestawie nawet stacji dysków, czy choćby przejściówki do monitora.

Rodzaj subnotebook

Producent Sony

Informacje Optivarius, tel. (71) 3207188

Cena 11800 zł