Sony Vaio Z - notebook z Core i5

Firma Sony zaprezentowała nową serię komputerów przenośnych z serii Vaio, oznaczoną literą Z. Pierwszy przedstawiciel premierowej linii, notebook o symbolu VPC-Z11X9E, wyposażony jest w procesor Intel Core i5, dysk SSD oraz ekran o przekątnej 13,1". Sprzęt trafi do sprzedaży w Polsce pod koniec marca br.

PC World Testy - notebooki

Komputer wyposażony jest w procesor Intel Core i5-520M o częstotliwości taktowania 2,4 GHz. Do składowania danych służy pamięć masowa w technologii SSD, o pojemności 128 GB, a ściślej mówiąc - cztery dyski SSD połączone w macierz RAID 0. Fabryczna konfiguracja maszyny obejmuje też 4 GB pamięci operacyjnej DDR3. Uzupełnieniem specyfikacji jest karta graficzna Nvidia GeForce GT 330M z 1 GB pamięci wideo.

Zastosowany w komputerze ekran to panoramiczny (16:9) wyświetlacz z podświetleniem LED, o przekątnej 13,1 cala i domyślnej rozdzielczości 1600 x 900 pikseli.

Notebook wyposażono w czytnik płyt CD/DVD. Opcje komunikacyjne obejmują obsługę interfejsu Wi-Fi (standardy 802.11a/b/g/n) i Bluetooth 2.1+EDR. W komputerze znajdziemy też podświetlaną klawiaturę, kamerę internetową i wyjście HDMI.

W obudowie notebooka (wykonanej z włókna węglowego i aluminium) umieszczono przycisk Assist, którego przeznaczeniem jest uruchamianie aplikacji diagnostycznej Vaio Care, przydatnej w rozpoznawaniu i usuwaniu ewentualnych problemów z komputerem.

Vaio Z VPC-Z11X9E działa pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 7 Professional w wersji 64-bitowej.

Waga urządzenia z akumulatorem wynosi 1,41 kg.

Producent zapowiedział równocześnie wprowadzenie do sprzedaży kolejnego modelu z serii Vaio Z, noszącego oznaczenie VPC-Z11Z9E. Różni się on od komputera opisanego wyżej typem procesora (Intel Core i7-620M 2,66 GHz), ilością pamięci RAM (6 gigabajtów), pojemnością dysków SSD działających w trybie Quad SSD RAID 0 (256 GB) oraz właściwościami ekranu. 13,1-calowy wyświetlacz pracuje w domyślnej rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Notebook wyposażono też w skaner linii papilarnych.

Więcej informacji: Sony