Sony Vegas Pro 10.0 - edytor wideo dla wymagających

Profesjonalne narzędzia do edycji wideo to drogie i niedostępne dla przeciętnego użytkownika programy. Wyjątek stanowi Sony Vegas Pro, który mimo ogromnych możliwości pozwala pracować i testować wszystkie funkcje aplikacji, bez żadnych ograniczeń, przez 30 dni.

Werdykt PC World

Sony Vegas Pro 10.0

Program przeznaczony jest dla profesjonalistów oraz amatorów, którzy oczekują od edytora wideo wygody pracy, wydajności i rozbudowanych możliwości

Zalety

  • w pełni funkcjonalna 30-dniowa wersja testowa
  • duża wygoda i szybkość pracy
  • ogromne możliwości

Wady

  • brak polskiej wersji językowej
  • wysoka cena

Polecamy:

Zobacz także:

Do pobrania:

Sony Vegas to profesjonalne narzędzie do edycji wideo. Łączy zaawansowane funkcje obróbki plików filmowych z rozbudowanymi możliwościami kreowania ścieżek audio w wysokiej jakości. Wszystko w czasie rzeczywistym bez względu na to czy materiał wideo jest w zwykłej rozdzielczości, czy HD. Aplikacja oferuje szeroki zakres różnorodnych funkcji, wysoką szybkość działania oraz wydajność. Umożliwia autoring płyt DVD i Blu-ray

Sony Vegas może służyć do tworzenia zarówno prostych projektów filmowych, jak również pełnometrażowych produkcji. Obsługuje pliki SD i HD. Automatycznie koryguje błędy synchronizacji i pozwala na nielimitowane dodawanie do projektu ścieżek audio i wideo. Pozwala pracować w każdych proporcjach ekranu i edytować materiał zapisany z różną liczbą ramek odtwarzanych na sekundę. W jednym projekcie, a nawet ścieżce możesz zamieścić elementy o niejednolitych formatach, bez konieczności ich konwersji.

Zobacz również:

  • Lista 10 przydatnych stron internetowych
  • Skąd brać darmową muzykę do filmów - najlepsze, bezpłatne bazy muzyki

Rozbudowana funkcja korekcji kolorów pozwala dopasować nagrania wykonane za pomocą różnych urządzeń oraz w zupełnie innych warunkach oświetleniowych. Biblioteka profesjonalnych efektów wideo zawiera prawie 200 pozycji. Można je stosować pojedynczo bądź tworzyć z nich najczęściej wykorzystywane zestawy i łączyć w gotowe do uruchomienia skrypty. Podobna jest liczba wbudowanych przejść, z których każde może być w dostosowywane w szerokim zakresie do wymagań użytkownika. Vegas umożliwia produkcję płyt DVD i Blu-ray, obsługuje wielojęzyczne menu i napisy w różnych formatach. Pozwala zabezpieczać krążki za pomocą standardów CSS i Macrovision. Wysoką wydajność zapewnia praca na komputerach wieloprocesorowych, procesorów wielordzeniowych i architektura wielowątkowa. Oferowana jest 32 i 64-bitowa wersja edytora.

W wersji 10 Sony Vegas wprowadzono kilka zmian i rozszerzeń. Możesz teraz na przykład edytować stereoskopowo materiał trójwymiarowy i przechwytywać materiał 50p i 60p. Rozbudowano możliwości renderujące programu i dodano szablony zapisu w formatach HD o rozdzielczościach 720-50p i 720-60p oraz obsługę 1080-50p/60p dla kodeka Sony AVC. Poprawiono funkcjonowanie synchronizacji z sygnałem referencyjnym podczas podglądu i nagrywania oraz obsługę różnych formatów. Pojawiła się stabilizacja obrazu.

Edytor pozwala importować efekty audio z zewnętrznych źródeł, używać zewnętrznych procesorów dźwięku, monitorować zawartość w trakcie importu i miksować źródła w ramach projektu. Podczas zapisu dźwięku generowane są również metadane w formacie BWF. Ścieżki projektu można teraz łączyć w grupy. Lepiej funkcjonują niektóre funkcje edycyjne czy podgląd na zewnętrznych monitorach. Ulepszenia pojawiły się także w eksploratorze multimediów. Łatwiej definiować parametry importu plików, klipy można przeciągać myszą do okna projektu.

Edytor korzysta z najnowszych sterowników IMAPI do wypalania płyt DVD i Blu-ray oraz obsługuje sprzętową akcelerację renderowania plików AVC za pomocą karty graficznej. Dzięki wykorzystaniu technologii NVIDIA CUDA poprawiła się znacząco wydajność programu. Szybsze jest również odczytywanie takich formatów, jak MXF, QuickTime AVC i QuickTime AVC/H.264. Obsługuje najnowsze formaty stosowane w profesjonalnych kamerach, takie jak na przykład XDCAM, NXCAM, AVCHD i RED

Sony Vegas nie ma polskiej wersji językowej, a cena pełnego pakietu jest bardzo wysoka. Program jest jednak chętnie wykorzystywany zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów. 30-dniowa wersja testowa pozwala na korzystanie ze wszystkich funkcji bez jakichkolwiek ograniczeń.