Sony Walkman Z1000, odtwarzacz multimedialny z Androidem

Sony uraczyło klientów w tym roku nowym urządzeniem. Chociaż działa ono pod kontrolą Androida i wygląda jak sporych rozmiarów smartfon, to nie posiada slotu na kartę SIM. Nosi nazwę Sony Walkman Z1000 i jest po prostu odtwarzaczem multimedialnym.


“Smartfon" bez karty SIM

Apple od kilku lat oprócz iPhone’a sprzedaje odtwarzacz multimedialny o nazwie iPod Touch. Posiada on ten sam system operacyjny co flagowy smartfon i tablet tej firmy. Oprócz odtwarzania muzyki posiada moduł WiFi i możliwość instalowania aplikacji z AppStore. Na rynku Androida urządzenia tego typu pojawiły się dość niedawno i jest ich niewiele. W zeszłym roku pojawiły się odtwarzacze Galaxy WiFi od Samsunga, a w tym zawojować rynek chce Sony (od pewnego czasu już nie Sony Ericsson), korzystając ze swojej marki Walkman. Z1000 jest urządzeniem w założeniach bardzo podobnym właśnie do iPoda Touch.

Recenzja AndroidLife

Nowy Walkman jest bardzo ciekawym rozwiązaniem dla osób, które posiadają już zwykły telefon, nie mają potrzeby posiadania smartfona i bycia cały czas online. Nie będzie wtedy uciążliwy brak połączenia z siecią 3G. Walkman Z1000 cechuje się sporym ekranem o przekątnej 4.3 cala, dość dużymi gabarytami i całkiem niezłymi możliwościami. O jego specyfikacji i wrażeniach z użytkowania przeczytacie w naszej recenzji, która znajduje się na portalu AndroidLife (kliknij obrazek poniżej)

Zobacz również:

  • Wszystko co wiemy o nowym God of War – premiera, rozgrywka, platformy [30.06.2022]

Sony Walkman Z1000, odtwarzacz multimedialny z Androidem

Przeczytaj recenzję AndroidLife!