Sony Walkman z dotykowym panelem OLED - kolejne szczegóły

Przenośny odtwarzacz multimedialny Sony Walkman z nowej rodziny X, jaki firma zaprezentowała na tegorocznych targach Consumer Electronics Show, został okrzyknięty mianem konkurenta dla iPoda Touch. Czy słusznie - możemy wyrobić sobie własny pogląd na tę sprawę studiując specyfikację techniczną produktu, opublikowaną właśnie przez japoński koncern.

Zobacz Ranking PC World - odtwarzacze MP3

O tym, że na CES 2009 Sony zaprezentuje nowego reprezentanta rodziny Walkmanów, dowiedzieliśmy się już pod koniec ubiegłego roku. W czasie organizowanych w Las Vegas targów doniesienia o 3-calowym wyświetlaczu z podświetleniem OLED potwierdziły się. Producent oszczędnie dawkował informacje dotyczące samego urządzenia - aż do chwili obecnej. Na stronie internetowej oddziału Sony w Hong Kongu zamieszczona została pełna specyfikacja odtwarzacza.

Nosi on oznaczenie NWZ-X1060 i wyposażony jest w 32 GB pamięci flash. Chociaż w serwisie Sony HK prezentowana jest tylko jedna wersja pojemnościowa, wiadomo, że dostępna będzie także wersja z pamięcią dwukrotnie mniejszą. Sterowanie funkcjami Walkmana ułatwia wspomniany już ekran dotykowy o rozdzielczości WQVGA (432 x 240 pikseli), zdolny do wyświetlenia ponad 262 tys. kolorów. W obudowie odtwarzacza pozostały podstawowe przyciski, takie jak start i wstrzymanie odtwarzania czy też regulacja poziomu głośności.

Sony Walkman z dotykowym panelem OLED - kolejne szczegóły

Sony Walkman NWZ-X1060

Obsługuje pliki multimedialne w formatach MP3, WMA, AAC (.mp4, .m4a, .3gp), WAV, AVC (H.264/AVC), MPEG-4, WMV i JPG. Urządzenie dysponuje tunerem radia FM (zakres częstotliwości: 87,5 - 108 MHz). Wyposażono go także w moduł komunikacji Wi-Fi, zgodny ze standardem 802.11b/g. Ze specyfikacji wynika, że zastosowany w urządzeniu akumulator litowo-jonowy umożliwia słuchanie muzyki przez maks. 33 godziny lub 9-godzinne odtwarzanie wideo. Wymiary urządzenia wynoszą 52 x 96,5 x 9,8 mm, a waga - 98 g.

Cena urządzenia wynosić ma ok. 295 dolarów (wersja 16 GB) i 390 USD (32 GB). Jeśli chodzi o datę wprowadzenia do sprzedaży, nowy Walkman powinien znaleźć się w sklepach w ciągu jednego lub dwóch najbliższych miesięcy.

Więcej informacji: Sony Style Hong Kong