Sony: Wii i Xbox 360 zbyt drogie

Przedstawiciele Sony, w ferworze rywalizacji na rynku konsoli, wypowiadali już różne opinie. Szef firmy, Ken Kutaragi, stwierdził na przykład, że PlayStation 3 będzie "zbyt tania". Z kolei Jamie McDonald, wiceprezes na Europę, powiedział, iż europejscy gracze nie przejmują się tym, że premiera PS3 została przesunięta i poczekają na konsolę. Teraz usłyszeliśmy ciekawe zdanie od Michaela Ephraima z australijskiego oddziału japońskiej firmy...

Otóż, zdaniem Ephraima, główni konkurenci Sony - konsola Wii firmy Nintendo oraz Xbox 360 Microsoftu - są "zbyt drogie". Wypowiedź ta jest o tyle dziwna, że PS3 będzie znacznie droższa nie tylko od produktu firmy z Redmond - przypomnijmy, że za jedną PS3 można będzie kupić aż dwie konsole Wii.

Wygląda więc na to, że szefostwo Sony wciąż próbuje przekonać klientów posługując się pojęciem "wartości w stosunku do ceny". Ich zdaniem PS3 jest "zbyt tania", a produkty konkurencji "zbyt drogie" (mimo, że są tańsze), gdyż to, co otrzymują klienci wraz z PS3 ma większą wartość (szczególnie cennym komponentem ma być napęd Blu-ray), niż to, co za niższą cenę jest skłonna dostarczyć konkurencja. Pytanie tylko, czy klienci podzielają tę filozofię. Odpowiedź na nie poznamy w najbliższych miesiącach.