Sony Xperia 3 - poznaliśmy pierwsze szczegóły na temat specyfikacji przyszłorocznego flagowca

Portfolio Sony w przyszłym roku wzbogaci się o kilka flagowych modeli smartfonów. Jednym z nich będzie prawdopodobnie Xperia 3.

Sony, pomimo nie najlepszej sprzedaży smartfonów z serii Xperia, nie zamierza opuszczać rynku urządzeń mobilnych. Co więcej, japoński producent już pracuje na kolejnymi flagowymi konstrukcjami.

Do bazy danych serwisu Geekbench trafił model o nazwie kodowej PM-1310, pod którą prawdopodobnie kryje się Xperia 3 (dla przypomnienia Xperia 1 była oznaczona przed premierą jako PM-122X). Z opublikowanych informacji dowiadujemy się, że przyszłoroczny flagowiec napędzany będzie przez procesor Qualcomm Snapdragon 865. Dodatkowo, na jego pokładzie znajdzie się aż 12 GB pamięci RAM. Smartfon już w dniu premiery działać będzie pod kontrolą systemu Android 10.

Według wcześniejszych informacji, Xperia 3 będzie się mogą również pochwalić aparatem z aż sześcioma sensorami o rozdzielczości: 48 Mpix, 20 Mpix, 16 Mpix, 12 Mpix, 8 Mpix i 0,5 Mpix (sensor ToF 3D). Jako iż na pokładzie urządzenia znajduje się procesor Snapdragon 865, to wielce prawdopodobne, że najmocniejszy wariant urządzenia otrzyma modem 5G.

Sony Xperia 3 ma być jednym z czterech flagowych smartfonów zaplanowanych przez japońskiego producenta na 2020 rok. Spekuluje się, że prezentacja smartfonu odbędzie się dopiero w drugiej połowie roku - podczas targów IFA 2020 w Berlinie (4 - 9 września).

źródło: gsmarena.com/geekbench.com