Sony Xperia 8 - zaprezentowano interesującego średniobudżetowca

Sony zaprezentowało w swoim rodzimym kraju nowy, średniobudżetowy smartfon - Xperia 8.

Sony choć nie może konkurować z największymi producentami smartfonów na świecie, to znalazło swoja niszę, w której czuje się coraz lepiej. Zaprezentowana dziś Xperia 8, kontynuuje rozwiązania znane z poprzednich modeli japońskiej korporacji.

Xperia 8 otrzymała zatem charakterystyczny wyświetlacz o proporcjach 21:9, przekątnej - 6-cali i rozdzielczości FullHD+. W odróżnieniu od flagowych modeli Sony, ekran w Xperii 8 został wykonany w technologii LCD. Za wydajność urządzenia odpowiada procesor Qualcomm Snapdragon 630, który może liczyć na wsparcie 4 GB pamięci RAM. Przestrzeni na dane użytkownika przygotowano 64 GB (z możliwością rozszerzenia za pomocą kart microSD). Warto dodać, że zarówno przedni, jak i tylny panel smartfonu został pokryty szkłem Gorilla Glass 6.

Zobacz również:

Sony Xperia 8 - zaprezentowano interesującego średniobudżetowca

Sony zadbało również o: podwójny aparat główny (12 Mpix f/1.8 + 8 Mpix f/2.4), 8 Mpix kamerkę do selfie, NFC oraz złącze słuchawkowe jack 3,5 mm. Energię smartfonowi zapewni akumulator o pojemności 2760 mAh z funkcją szybkiego ładowania (18W).

Sony Xperia 8 trafi do sprzedaży w Japonii w drugiej połowie października. Smartfon wyceniono na 54 tysiące jenów japońskich (~ 2000 złotych). Niestety nie wiadomo czy Xperia 8 trafi do sprzedaży w Europie.