Sony Xperia C3, czyli kolejny telefon do robienia selfie

Sony wprowadziło do oferty kolejny smartfon ze średniej półki cenowej. Nie jest to co prawda nowe sztandarowe urządzenie, ale telefon jest ciekawą propozycja dla mniej wymagających użytkowników. Producent idąc w ślad za HTC i Huawei reklamuje nową Xperię C3 jako idealny aparat do robienia zdjęć typu selfie.

Na Xperię Z3 i Z3 Compact przyjdzie nam poczekać zapewne do targów IFA 2014 w Berlinie, ale japoński producent nie zamierza dać o sobie zapomnieć. Do oferty Sony trafił właśnie nowy smartfon oznaczony Xperia C3. To urządzenie o dość sporych gabarytach, które cechuje się ekranem o przekątnej długości 5,5 cala. Ten duży wyświetlacz ma rozdzielczość 720p.

Sony Xperia C3, czyli kolejny telefon do robienia selfie

Specyfikację dopełnia czterordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 400 o taktowaniu 1,2 GHz i standardowy 1 GB RAM. Na system oraz aplikacje i dane użytkownika przeznaczono 8 GB pamięci wewnętrznej ze slotem na karty microSD. Całością zarządzać ma Android w wersji 4.4 KitKat i trafi do sprzedaży w trzech kolorach: białym, czarnym i miętowym.

Sony Xperia C3 to telefon Dual SIM, co docenią z pewnością osoby wyposażone w kartę SIM Aero2. Oferowane standardy łączności to Wi-Fi, 3G, LTE oraz Bluetooth 4.0. Główny aparat robi zdjęcia o wielkości 8-megapikseli, ale głównym punktem programu jest przednia, 5-megapikselowa kamera z szerokim kątem widzenia i własną diodą (LED).

Japoński producent podobnie jak wcześniej HTC przy modelu One M8 i Huawei przy smartfonie Ascend P7 zachwala nowy telefon jako idealny sprzęt do robienia zdjęć typu selfie. Oprócz przedniego aparatu robiącego duże zdjęcia w wysokiej jakości aplikacja aparatu jest wyposażona w wiele trybów fotograficznych, które mają pomóc użytkownikom w wykonaniu fotografii w każdych warunkach.