Sony Xperia C4, czyli nowy smartfon do selfie

W ofercie japońskiej firmy Sony pojawił się właśnie nowy produkt. Nie jest to kolejne topowe urządzenie, ale to smartfon o bardzo porządnych parametrach. Telefon o nazwie Xperia C4 pozycjonowany jest, podobnie jak jego poprzednik, jako urządzenie do wykonywania fotografii typu selfie.

Japońska firma ponosi na rynku mobilnym straty, ale nie przeszkadza jej to w prezentowaniu kolejnych smartfonów. Niedawno do oferty dołączył kolejny topowy telefon o nazwie Xperia Z4, ale to nie koniec niespodzianek od Sony. Rodzina smartfonów Sony Xperia powiększyła się właśnie o kolejny model, który jest następcą wydanej w zeszłym roku Xperii C3.

Urządzenie o nazwie Xperia C4 to urządzenie, które można zaliczyć do segmentu phabletów ze względu na bardzo duży wyświetlacz. Ekran w tym smartfonie ma przekątną długości 5,5 cala i rozdzielczości Full HD. Co ciekawe, japońska firma zdecydowała się wykorzystać w nim procesor innej niż zazwyczaj. Producentem układu napędzającego Xperię C4 nie jest Qualcomm, a Mediatek.

Zobacz również:

  • Oto realme GT Neo2T. Świetne parametry i jeszcze lepsza cena!
Sony Xperia C4, czyli nowy smartfon do selfie

Sony Xperia C4 to następca Xperii C3

Sony wybrało procesor oznaczony Mediatek MT6572. Jednostka wyposażona została w osiem 64-bitowych rdzeni taktowanych zegarem 1,7 GHz oraz aż 2 GB pamięci RAM. W urządzeniu można znaleźć dwa aparaty fotograficzne. Główny wykonuje zdjęcia o rozdzielczości 13 megapikseli, obsługuje HDR i korzysta z LED-a.

Ważniejsza wydaje się być przednia kamera. Sony pozycjonuje swój nowy produkt jako idealny telefon do robienia zdjęć typu selfie. Dobrą jakość 5-megapikselowych fotografii tego typu ma zapewnić przedni aparat Sony Exmor R. Wyposażony został on w 25-milimetrowy szerokokątny obiektyw.

źródło: blogs.sonymobile.com