Sony Xperia Play bez Androida 4.0?

Jeżeli cofniemy się kilka miesięcy wstecz, a dokładniej mówiąc do dnia pojawienia się oficjalnie na świecie Androida w wersji Ice Cream Sandwich, zauważymy że w tamtym czasie każdy producent telefonów gorliwie zapewniał nas o rychłej aktualizacji swoich urządzeń do najnowszej wersji systemu od Google. Co więcej zapewnienia te nie dotyczyły tylko najnowszych modeli, ale również tych nieco starszych. Dziś już wiemy, że z zapewnień tych często nic nie wynikło, czego efektem jest w dalszym ciągu oczekiwanie niektórych użytkowników na upragnioną aktualizację.

W takiej sytuacji są między innymi użytkownicy telefonów od Sony (dawniej Sony Ericsson), którzy w dalszym ciągu czekają cierpliwie na Androida 4.0 na swoje urządzenia. I choć Sony do tej pory uaktualniło zaledwie kilka swoich modeli, w dodatku są to tylko najnowsze modele, lista urządzeń docelowych na które ma trafić Android ICS, jest dość imponująca. Okazuje się jednak, że może ona jeszcze ulec zmianie, czego dowodem może być zniknięcie z niej telefonu Sony Xperia Play, który jeszcze do niedawna cierpliwie czekał na aktualizację.

Sytuacja jest o tyle ciekawa, że na Xperie Play została wydana nawet wersja beta najnowszego Androida, pozwalająca bardziej "ciekawym" użytkownikom zasmakować w nowym systemie. To wszystko sprawiło, że w zasadzie wydawało się iż pojawienie się "lodowej kanapki" na ten telefon jest kwestią czasu. Teraz jednak może się okazać, że Sony po prostu zmieniło zdanie na temat aktualizowania tego modelu, bowiem na stronie Sony Mobile w zakładce zawierającej listę wszystkich telefonów mających otrzymać wspomnianą aktualizację, zabrakło Xperii Play.

Być może jest to tylko zwykłe przeoczenie ze strony Sony i już wkrótce cała sprawa zostanie wyjaśniona, ale na miejscu użytkowników tego telefonu czułbym się nieco zaniepokojony obrotem spraw. Do tej pory Sony mogło uchodzić za producenta wyjątkowo rzetelnie przykładającego się do aktualizowania swoich urządzeń, a tym samym dbającego o dobro klienta. Czyżby wizerunek ten miał się w końcu zmienić?