Sony Xperia S, recenzja. Nowa linia, nowy design

Sony Xperia S jest pierwszym smartfonem zaprezentowanym przez Sony po wykupieniu udziałów Ericssona ze spółki. Pozostano przy marce Xperia, jednak jej najnowszy model różni się od poprzednich modeli z tej serii. Wyróżnia go świetny ekran o rozdzielczości 720p.


Zmiana designu

Biorąc do ręki najnowszą Xperię oraz poprzedni model o oznaczeniu Arc S podobieństwo widać jedynie w umieszczeniu przycisków dotykowych pod ekranem i spustu migawki aparatu. Zrezygnowano w nim z obłych kształtów, a pod ekranem i przyciskami dotykowymi znajduje się przezroczysty, plastikowy element, który świeci się na różne kolory. Wydaje nam się to przerostem formy nad treścią, bo smartfon mimo świetnego ekranu o rozdzielczości HD 720p i przekątnej 4.3 cala nadal nie otrzymał aktualizacji do najnowszej wersji systemu, czyli Ice Cream Sandwich.

Model przejściowy

Chociaż wiele osób nowy smartfon Sony zachwyca, my nie jesteśmy do końca przekonani. Niezbyt wygodnie leży w dłoni, jego gabaryty są większe i jest mniej poręczny od urządzeń o ekranach o jeszcze większej przekątnej, takich jak HTC One X. Dziwi nas zastosowanie klapki z tyłu urządzenia, w momencie gdy producent zdecydował się na zamontowanie niewymiennego akumulatora. Więcej naszych wrażeń z jego użytkowaniu przeczytacie na naszym portalu AndroidLife (kliknij w obrazek poniżej)

Zobacz również:

  • Ile trwa dostawa PlayStation 5? Sklepy nam odpowiedziały!
  • Najciekawsze nadchodzące smartfony 2022 roku [Kalendarium Premier; 14.04.2022]

Sony Xperia S, recenzja. Nowa linia, nowy design

Przeczytaj recenzję AndroidLife!