Sony Xperia Tablet Z2 już na MWC? Pojawiła się wstępna specyfikacja

MWC 2014 rozpocznie się już w przeciągu tygodnia, a na targach w Barcelonie spodziewamy się premier wielu nowych urządzeń mobilnych. Jednym z producentów, który już zapowiedział swoją konferencję jest japońskie Sony i bardzo możliwe, że poznaliśmy specyfikację nadchodzącego Xperia Tablet Z2.

Sony jest jednym z producentów, którzy w najbliższy weekend zaprezentują w Barcelonie na targach Mobile World Congress 2014 swoje nowe produkty z linii Xperia. Wśród przecieków przed targami znalazły się informacje dotyczące nowych smartfonów, w tym flagowego modelu o nazwie kodowej Sirius oraz budżetowego telefonu Xperia G. Jest też duża szansa na prezentację nowego tabletu, ponieważ pierwszy Sony Xperia Tablet Z został pokazany światu rok temu właśnie podczas MWC.

Nowy tablet od Sony podobnie jak jego poprzednik będzie najprawdopodobniej modelem z ekranem Triluminos o przekątnej 10,1 cala i rozdzielczości 1920 na 1200 pikseli. W środku ma znaleźć się sprawdzony procesor Qualcomm Snapdragon 800 taktowany zegarem 2,3 GHz wspierany przez aż 3 GB pamięci RAM. Oprócz tego można spodziewać się, że Xperia Tablet Z2 będzie mieć 16 GB pamięci wewnętrznej i slot na kartę microSD.

Sony Xperia Tablet Z2 już na MWC? Pojawiła się wstępna specyfikacja

Nie zabraknie również aparatu robiącego zdjęcia o wielkości 8 megapikseli i 2-megapikselowej kamerki do wideorozmów. Całość ma się zmieścić się w wodoodpornej obudowie o grubości zaledwie 6,4 mm przy zastosowaniu akumulatora o pojemności 6000 mAh. Xperia Tablet Z2 ma działać już od dnia premiery pod kontrolą systemu w wersji Android 4.4 KitKat.

O specyfikacji nowego Sony Xperia Tablet Z2 poinformował profil @evleaks na Twitterze. W przeszłości informacje na nim podawane w większości wypadków się sprawdzały, więc jest duża szansa, że tak samo będzie także tym razem.