Sony Xperia Z Ultra Wi-Fi bez modemu 3G trafia na japoński rynek

Xperia Z Ultra to ogromny phablet w ofercie Sony, który został zaprezentowany w połowie zeszłego roku. Wyróżnia się on na tle innych urządzeń z Androidem ogromnym ekranem o przekątnej długości aż 6,4 cala. Producent mimo wielkiego wyświetlacza nazywał to urządzenie smartfonem, a teraz do sprzedaży trafi jego kolejna wersja, już oznaczona jako tablet Wi-Fi, różniąca się wyłącznie brakiem slotu na kartę SIM.

Sony zaprezentowało w zeszłym roku jeszcze przed premierą flagowego modelu Xperia Z1 pierwszy phablet w swojej ofercie. Model nazwany Xperia Z Ultra cechuje się niespotykanym wśród innych producentów ogromnym ekranem 6,4 cala o rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli. Niedługo do sprzedaży trafi kolejna wersja tego sprzętu, którą producent umieszcza już w kategorii tabletów. Jedynym, co odróżniać będzie Xperię Z Ultra w wersji Wi-Fi od poprzednika będzie brak modemu 3G.

Nawet dzisiaj Xperia Z Ultra pod względem specyfikacji może konkurować z wieloma innymi topowymi smartfonami i tabletami dostępnymi w sprzedaży. W środku znalazł się bowiem procesor Qualcomm Snapdragon 800 taktowany zegarem 2,2 GHz, 2 GB pamięci RAM oraz 32 GB przestrzeni na system, aplikacje i dane użytkownika. Słabym punktem specyfikacji jest wyłącznie 8-megapikselowy aparat bez diody doświetlającej.

Zobacz również:

  • "Krzyk", "Vice", i wiele więcej - filmy i seriale znikające z HBO GO [25.10-31.10]
  • Black Weeks w Media Expert: telewizory nawet 80% taniej
Sony Xperia Z Ultra Wi-Fi bez modemu 3G trafia na japoński rynek

Jak na razie Sony Xperia Z Ultra w wersji Wi-Fi w trzech wersjach kolorystycznych (czarna, biała i fioletowa) pojawi się już 24 stycznia wyłącznie na rynku japońskim w cenie 495 dolarów. Producent nie zapowiedział wprowadzenia tego modelu do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych oraz Europie.

źródło: androidcentral.com