Sony Xperia Z, Z Ultra i Z1 Compact otrzymują "dźwiękową" aktualizację firmware

Smartfony Sony Xperia Z1, Xperia Z Ultra i Xperia Z1 Compact zaczęły otrzymywać aktualizację firmware, która usuwać ma bardzo przeszkadzający błąd.

Firma Sony, zgodnie z obietnicami złożonymi w poprzednim tygodniu, rozpoczęła dostawy poprawki dla Androida 4.4.2 KitKat. Nowe firmware (kompilacja 14.3.A.0.757) zastąpi poprzednie (KitKat, kompilacja 14.3.A.0.681) i przeznaczone jest dla użytkowników smartfonów Xperia Z1, Xperia Z Ultra i Xperia Z1 Compact.

Co wnosi?

Po aktualizacji do systemu Android 4.4 KitKat użytkownicy wspomnianych smartfonów zaczęli uskarżać się na problemy z dźwiękiem. Chodziło o bardzo denerwującą sytuację polegającą na tym, że dźwięk wydobywał się z górnego głośnika służącego do rozmów a nie z dolnego.

Zobacz również:

  • Kilkanaście złotych wystarczy, aby odblokować każdy telefon z Androidem. Tylko iPhone jest bezpieczny
  • Najlepsze promocje na sprzęt Apple - iPhone 14 Plus, iPhone 13, Mac Mini M2 [01.06.2023]

"Zidentyfikowaliśmy ten problem na niektórych egzemplarzach tych modeli smartfonów [Xperia Z1, Xperia Z Ultra i Xperia Z1 Compact - red.] i podejmiemy wszelkie środki, aby dostarczyć odpowiednie rozwiązanie dla naszych użytkowników" - firma Sony napisała w wydanym na początku kwietnia oświadczeniu.

Przez opisany problem często właściciel urządzenia nie słyszał sygnału przychodzącego połączenia. Ponadto przeszkadzał on bardzo np. przy oglądaniu filmów.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: