Sony Xperia Z1 Compact dostanie dedykowane etui obiektywom QX10 i QX100

Sony Xperia Z1 Compact to nowy smartfon od japońskiej firmy. Chociaż nie jest to topowy model w ofercie, to producent nie zapomina o przygotowaniu dla niego dedykowanych akcesoriów. Posiadaczy obiektywów Sony Smartshot QX10 i QX100 ucieszy wiadomość, że w sprzedaży pojawi się specjalne etui pozwalające na przytwierdzenie ich bezpośrednio do obudowy nowego, kompaktowego telefonu.

Xperia Z1 Compact to nowy telefon japońskiej firmy Sony. Pod względem parametrów jest praktycznie identyczny do flagowca Xperia Z1. Na pokładzie znalazł się wydajny czterordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 800 wspomagany przez 2 GB pamięci RAM, wszystkie niezbędne moduły łączności oraz aparat 20,7 megapiksela. Sam tefon ma jednak mniejszy ekran o przekątnej 4,3 cala i nieco grubszą obudowę.

Z powodu innych gabarytów część dostępnych w tej chwili w ofercie akcesoriów Sony nie będzie pasować do nowego telefonu. Pytanie o to, czy pojawią się akcesoria przygotowane specjalnie dla Xperii Z1 Compact, zadawali sobie do tej pory z pewnością zainteresowani tym telefonem posiadacze jednego z dwóch dedykowanych smartfonom obiektywów: Smartshot QX10 i QX100.

Zobacz również:

  • Recenzja: Huawei Watch GT 3 Elite - elegancki design i świetna bateria
  • Oszuści zarobili już krocie na sprzedaży PS5 i Xbox Series X [Aktualizacja 30.11.2021]
Sony Xperia Z1 Compact dostanie dedykowane etui obiektywom QX10 i QX100

Oba obiektywy zostały zaprezentowane na targach IFA 2013 w Berlinie wraz z flagowym modelem Xperia Z1. Za pomocą specjalnego uchwytu można je przytwierdzić do dowolnego telefonu o standardowych wymiarach, ale użytkownicy flagowego smartfona Xperia Z1 mogą wyposażyć się w specjalne etui, które pozwoli na znacznie prostsze i wygodniejsze montowanie obiektywu na telefonie.

Teraz właściciele obiektywów zainteresowani nowym kompaktowym smartfonem Sony mogą odetchnąć z ulgą. Producent zapowiedział, że powstało podobne etui pozwalające na montaż QX10 i QX100 dedykowane Sony Xperia Z1 Compact.

źródło: phonearena.com