Sony Xperia Z1 Compact i Xperia Z1S zostały zaprezentowane na targach CES 2014

Zgodnie z wcześniejszymi przeciekami, firma Sony zaprezentowała na targach CES 2014 w Las Vegas dwa nowe telefony. Jednym z nich jest pomniejszona wersja zeszłorocznego flagowca o nazwie Sony Xperia Z1 Compact, a drugą jego odświeżona wersja nazwana Sony Xperia Z1S.

Nowe telefony zaprezentowane przez Sony na targach CES 2014 nie powinny być zaskoczeniem, ponieważ doniesienia na ich temat słychać było już od kilku tygodni. Bardzo udany smartfon Sony Xperia Z1 doczekał się tym samym dwóch młodszych kuzynów.

Pierwszym z nowych urządzeń jest Sony Xperia Z1 Compact, która do tej pory nazywana była często Xperia Z1 f lub Xperia Z1 mini. Pod względem specyfikacji jest to model praktycznie identyczny jak zaprezentowany na targach IFA 2013 w Berlinie zeszłoroczny flagowiec. Urządzenie napędza tym samym wydajny układ Qualcomm Snapdragon 800, a za zdjęcia odpowiada ten sam aparat robiący zdjęcia w rozdzielczości 21 megapikseli.

Zobacz również:

Sony Xperia Z1 Compact i Xperia Z1S zostały zaprezentowane na targach CES 2014

To, co różni nowy smartfon Xperia Z1 Compact od poprzednika to, jak nazwa wskazuje, jego wymiary. Jest to urządzenie znacznie mniejsze, a producent zdecydował się na zastosowanie ekranu o przekątnej 4,3 cala. Ze względu na mniejsze wymiary pomniejszeniu uległa też pojemność ogniwa zasilającego, ale ze względu na rozdzielczość 720p zamiast 1080p nowa Xperia Z1 Compact będzie mniej prądożerna.

Sony na targach prezentowało także inny smartfon, jakim jest Xperia Z1S. Jest to wariant flagowego modelu z zeszłego roku, który nie różni się od dostępnej u nas Xperii Z1 pod względem specyfikacji, ale ma nieco lepsze uszczelnienie i certyfikat IP58, dzięki czemu będzie lepiej znosić zanurzenie w wodzie.