Sony Xperia Z1 Compact zawita do Polski w lutym. Znamy cenę

Xperia Z1 Compact to zaprezentowany wczoraj na targach CES 2014 w Las Vegas nowy telefon firmy Sony. Jest to pomniejszona flagowego smartfona w ofercie japońskiego producenta, która praktycznie nie różni się od niego niczym innym, jak wielkością ekranu.

O premierze Sony Xperia Z1 Compact pisaliśmy już wczoraj, wkrótce po ogłoszeniu wprowadzenia do oferty nowego modelu na targach CES 2014 w Las Vegas. Kilka godzin później producent zaprezentował nowy model również w naszym kraju informując przy tym, że już pod koniec przyszłego miesiąca trafi on do sprzedaży.

Xperia Z1 Compact, jak nazwa wskazuje, będzie mniejszą i “kompaktową” wersją zeszłorocznego flagowca. Zaprezentowana we wrześniu Xperia Z1 jest telefonem o imponujących parametrach, ale wielu osobom przeszkadza jej spory rozmiar wymuszony przez pięciocalowy ekran zamknięty w pokaźnych rozmiarów obudowie. W nowym modelu znalazły się dokładnie te same podzespoły, co w jego starszym i większym bracie.

Zobacz również:

Sony Xperia Z1 Compact zawita do Polski w lutym. Znamy cenę

W Xperii Z1 Compcat zmianie uległ za to ekran, który został wykonany w lepszej technologii IPS, ale ma już “tylko” 4,3 cala przekątnej oraz rozdzielczość 720p zamiast pełnego Full HD. Smartfon wygląda niemal identycznie jak podstawowa wersja telefonu Xperia Z1 pod względem wykonania. Z tyłu i przodu telefonu znajduje się szkło, a dookoła bryły biegnie metalowa ramka. Nowy model jest też wodoodporny i można go obsługiwać w rękawiczkach.

Wedle pierwszych informacji nowy telefon Sony trafi do wolnej sprzedaży i będzie dostępny w ofertach operatorów Play oraz Orange. Sugerowana cena detaliczna ustalona została na 1999zł i już dziś można składać zamówienia, które będą realizowane w przeciągu kilku najbliższych tygodniu. Telefon trafi na sklepowe półki w lutym w czterech kolorach. Bedą to dwa klasyczne, czyli czarny i biały oraz dwa jaskrawe: różowy oraz limonkowy.