Sony Xperia Z1 Compact została zrootowana jeszcze zanim trafiła na sklepowe półki

Najnowszy smartfon Sony o nazwie Xperia Z1 Compact jeszcze nie trafił oficjalnie do sprzedaży, ale już teraz pojawiła się możliwość uzyskania praw roota w tym urządzeniu. Pozwoli to przyszłym nabywcom telefonu na zmianę oprogramowania na nieoficjalne. Wszystko to dzięki entuzjastom z forum XDA Developers.

Sony zapowiedział na targach CES 2014 nowy smartfon bazujący na jego udanym flagowym modelu z zeszłego roku. Xperia Z1 Compact to pomniejszona wersja topowego telefonu, która posiada te same podzespoły, ale ma mniejszą obudowę i ekran o krótszej przekątnej. Zamiast pięciocalowego ekranu o rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli znalazł się w nim panel o przekątnej długości 4,3 cala i rozdzielczości 1280 na 720 punktów.

Sony Xperia Z1 Compact wyposażona została w wydajny procesor Qualcomm Snapdragon 800 oraz 2 GB pamięci RAM. Na pokładzie oprócz tego znalazł się 20,7-megapikselowy aparat fotograficzny i 16 GB pamięci na system, aplikacje i dane użytkownika z możliwością rozszerzenia o dodatkowe gigabajty za pomocą kart microSD. Jedyną różnicą między dużym a kompaktowym modelem oprócz ekranu jest nieco większa grubość i mniejsza pojemność baterii.

Zobacz również:

W Polsce smartfon Sony Xperia Z1 Compact można już zamawiać w przedsprzedaży, a jego cena to 1999 złotych. Telefon trafi do oficjalnej sprzedaży dopiero w lutym, ale już teraz społeczność osób zajmujących się modyfikowaniem oprogramowania urządzeń z Androidem uzyskała dostęp do praw roota na tym urządzenia. Dokładną Instrukcję jak zrootować na smartfonie Sony Xperia Z1 Compact można znaleźć na forum XDA Developers.