Sony Xperia Z1, Z1C i Z Ultra już z Androidem 4.4 KitKat

Sony rozpoczęło wysyłanie do użytkowników swoich smartfonów Androida 4.4 KitKat z nową wersją nakładki producenta. Posiadacze telefonów z linii Xperia Z lada dzień powinni otrzymać monit o dostępności uaktualnienia.

Właściciele smartfonów firmy Sony w końcu otrzymają aktualizację Androida do wersji 4.4 KitKat. Japońska firma rozpoczęła dystrybucję uaktualnienia dla kilku swoich flagowych modeli. Nowa wersja systemu z odświeżoną nakładką producenta trafi do posiadaczy smartfonów Sony Xperia Z1 oraz Xpera Z1 Compact i phabletu Xperia Z Ultra. Posiadacze smartfonów Xperia Z, Xperia ZL i Xperia ZR oraz tabletu Xperia Z Tablet mogą spodziewać się aktualizacji do Androida 4.4 KitKat w drugim kwartale tego roku.

Oprócz nowości związanych z samym Androidem 4.4 KitKat firma Sony wprowadziła do urządzeń z linii Xperia kilka usprawnień. Należą do nich między innymi nowy animacje i tapety, które spójne są z obecnymi efektami graficznymi z PlayStation 4. Dostępny jest też zupełnie nowy moduł szybkich ustawień. Aktualizacji doczekały się też aplikacje systemowe, takie jak np. Wiadomości, TrackID i Smart Social Camera.

Tak jak to zwykle bywa w przypadku Androida, aktualizacja jest udostępniania partiami. Każdy smartfon w przeciągu kilku dni otrzyma monit o dostępności uaktualnienia. Można też sprawdzić ręcznie, czy nowa wersja systemu jest już dostępna. W tym celu trzeba udać się na sam dół menu ustawień i wybrać pozycję Informacje o telefonie, a następnie Aktualizacja oprogramowania.

Trzeba tylko pamiętać, że aktualizacja w pierwszej kolejności jest udostępniana na telefony pochodzące z wolnej sprzedaży. Proces może się wydłużyć w przypadku telefonów kupionych za pośrednictwem operatora komórkowego, jeśli operator zdecydował się wgrać brandowane oprogramowanie.

źródło: blogs.sonymobile.com